Napędy do bram garażowych Hörmann

Napędy do bram garażowych

Komfort i bezpieczeństwo obsługi

Dzięki napędom do bram garażowych firmy Hörmann nie muszą już Państwo wychodzić z samochodu w środku nocy lub w złych warunkach atmosferycznych, np. podczas burzy, aby otworzyć swoją bramę. Napędy marki Hörmann umożliwiają szybkie, wygodne i bezpieczne otwieranie bramy garażowej za pomocą pilota.

Na bogatą ofertę napędów do bram garażowych składają się produkty najnowszej technologii: wygodny i szybki w obsłudze SupraMatic, korzystny cenowo ProMatic oraz ProMatic Akku, który świetnie sprawdzi się w garażach bez przyłącza energetycznego.

Innowacyjny system sterowania radiowego BiSecur firmy Hörmann jest dostępny standardowo do wszystkich napędów bram garażowych. Nowoczesny system BiSecur posiada funkcję odczytu statusu położenia bramy, przez co przekonuje swoją funkcjonalnością. Bezpieczeństwo, komfort użytkowania i wielokrotnie nagradzany , niebanalny design to tylko niektóre atuty tego rozwiązania.

Za pomocą tabletu lub smartfona i dostępnej opcjonalnie bramki BiSecur mogą Państwo wygodnie sterować nie tylko oferowanymi przez firmę Hörmann napędami do bram garażowych i wjazdowych, ale także drzwiami zewnętrznymi Hörmann* oraz innymi urządzeniami. Spośród wielu zastosowań systemu BiSecur można wymienić również możliwość sprawdzania, w jakim położeniu znajduje się brama garażowa i wjazdowa oraz, czy drzwi zewnętrzne są zamknięte, czy otwarte*. Więcej informacji podano w prospekcie "BiSecur SmartHome" i na stronie www.bisecur-home.com.

*z wyposażeniem specjalnym BiSecur

Napęd do bramy garażowej sterowany za pomocą pilota
Napędy do bram garażowych
Garagentor-Antriebe - Beruhigend Sicher

Napędy do bram garażowych SupraMatic

Niezwykle szybki napęd SupraMatic

Wpadną Państwo w zachwyt, kiedy odkryją Państwo wszystkie możliwości, jakie oferuje napęd SupraMatic firmy Hörmann - szybkie otwieranie się garażu, dzięki któremu można wjechać do niego od razu z ulicy, oraz oświetlenie napędu sterowane oddzielnie za pomocą pilota to tylko niektóre z nich. Dostępny opcjonalnie czujnik klimatyczny z funkcją otwarcia bramy na dodatkowej wysokości monitoruje wilgotność powietrza w garażu oraz zapewnia jego optymalne wietrzenie. Obudowa wykonana ze szczotkowanego aluminium dodaje napędowi SupraMatic niezwykłej klasy i elegancji.

 

Napęd SupraMatic Hörmann

Napędy do bram garażowych ProMatic

Napęd ProMatic Hörmann

Korzystny cenowo i niezawodny napęd ProMatic

Wszystkie napędy do bram garażowych ProMatic zostały wykonane z użyciem najnowszych rozwiązań technologicznych firmy Hörmann, dzięki czemu są niezawodne, ale równocześnie dostępne w korzystnej cenie. Nawet nie posiadając garażu z przyłączem energetycznym mogą Państwo cieszyć się komfortem i możliwościami, jakie daje napęd ProMatic Akku. Łatwość przenoszenia i szybkość ładowania sprawia, że razem z dostępnym opcjonalnie modułem solarnym stanowią one wyjątkowo praktyczne rozwiązanie.

Porównanie naszych napędów do bram garażowych

Kategorie/rodzaj produktu SupraMatic E SupraMatic P ProMatic ProMatic Akku
Specjalne zakresy zastosowań do bram drewnianych i bram z wbudowanymi drzwiami przejściowymi do garaży bez przyłącza energetycznego
Cykle na dzień/godzinę 25/10 50/10 12/5 5/2
Siła maksymalna 800 N 1000 N 750 N 400 N
Maks. prędkość otwierania 22 cm/s 22 cm/s 14 cm/s 13 cm/s
Maks. szerokość bramy 5500 mm 6000 mm 5000 mm 3000 mm
Maks. powierzchnia bramy 13,75 m² 15 m² 11,25 m² 8 m²
Wyposażenie standardowe
 • Komfortowa funkcja odczytu położenia bramy
 • Szybsze otwieranie drzwi
 • Dodatkowa wysokość otwarcia
 • Oddzielnie włączane oświetlenie halogenowe
 • Oddzielnie włączane oświetlenie LED
 • Banalnie proste programowanie
 • Mechaniczne zabezpieczenie przed podważeniem
 • System zdalnego sterowania radiowego BiSecur*
 • Komfortowa funkcja odczytu położenia bramy
 • Szybsze otwieranie drzwi
 • Dodatkowa wysokość otwarcia
 • Oddzielnie włączane oświetlenie halogenowe
 • Oddzielnie włączane oświetlenie LED
 • Banalnie proste programowanie
 • Fotokomórka
 • Mechaniczne zabezpieczenie przed podważeniem
 • System zdalnego sterowania radiowego BiSecur*
 • Komfortowa funkcja odczytu położenia bramy
 • Dodatkowa wysokość otwarcia
 • Mechaniczne zabezpieczenie przed podważeniem
 • System zdalnego sterowania radiowego BiSecur*
 • Mechaniczne zabezpieczenie przed podważeniem
 • System zdalnego sterowania radiowego BiSecur*

* tylko w firmie Hörmann

Powody, dla których warto wybrać napędy Hörmann do bram garażowych

System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

Dwukierunkowy system sterowania radiowego BiSecur wykorzystuje nowatorską technologię do komfortowej i bezpiecznej obsługi napędów do bram garażowych i wjazdowych, napędów drzwiowych, oświetlenia i wielu innych produktów.

Opracowany przez firmę Hörmann i wyjątkowo bezpieczny system szyfrowania BiSecur charakteryzuje się stabilnym zasięgiem odpornym na zakłócenia i gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum i niezależne instytuty badawcze.
Bezpieczne

Bezpieczne

Włamywacz nie ma prawie żadnych szans, gdy trafi na bramę garażową firmy Hörmann wyposażoną w napęd – w zamkniętej bramie zabezpieczenie przed podważeniem automatycznie zatrzaskuje się w zderzaku szyny prowadzącej. Brama zostaje natychmiast zaryglowana, co skutecznie uniemożliwia jej podważenie. Samo ryglowanie działa w sposób czysto mechaniczny i w przeciwieństwie do napędów innych producentów spełnia swoją funkcję również w razie braku prądu.

Perfekcyjnie dopasowany

Perfekcyjnie dopasowany

Wszystkie napędy, odbiorniki i elementy obsługi BiSecur są w 100 % kompatybilne. Jednym przyciskiem na nadajniku lub za pomocą sterownika radiowego można wygodnie otwierać bramę garażową i wjazdową, zamki w drzwiach zewnętrznych, napędy drzwiowe lub inne urządzenia z odbiornikami BiSecur. Standardowe gniazdo HCP w każdym napędzie firmy Hörmann zapewnia jeszcze więcej możliwości. Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie napędy Hörmann do bram garażowych i wjazdowych można łatwo połączyć z zewnętrznymi systemami Smart Home.

Niezawodne

Niezawodne

W razie natrafienia na przeszkodę niezawodne zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe natychmiast zatrzymuje bramę. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zalecamy instalację bezdotykowej fotokomórki.

Dzięki funkcji łagodnego rozruchu i zatrzymania brama otwiera się i zamyka płynnie i cicho. Fazy uruchamiania i zatrzymania mogą być regulowane indywidualnie. Pozwala to oszczędzać mechanizm bramy garażowej i przedłużyć jej żywotność.
Komfortowy odczyt położenia bramy

Komfortowy odczyt położenia bramy

Już nigdy więcej nie będą Państwo musieli sprawdzać, czy brama na pewno jest zamknięta. Wystarczy naciśnięcie przycisku, by po kolorze diody LED na nadajniku HS 5 BS lub sterowniku wewnętrznym FIT 5 BS rozpoznać położenie bramy.  Ponowne naciśnięcie przycisku * umożliwia zamknięcie bramy. To najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób sterowania bramą.

*  Jeżeli brama znajduje się poza zasięgiem wzroku, do jej obsługi wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki.
Superszybkie

Superszybkie

Po wyposażeniu garażowej bramy segmentowej firmy Hörmann w napęd SupraMatic wjadą Państwo samochodem do garażu szybciej i bezpieczniej. Maksymalna prędkość otwierania 25 cm/s oznacza większe bezpieczeństwo podczas wjeżdżania do garażu wychodzącego bezpośrednio na ulicę. Prosimy porównać prędkość otwierania napędu SupraMatic ze standardowymi napędami.

Inteligentna obsługa przez aplikację

Inteligentna obsługa przez aplikację

Smartfon może pełnić rolę nadajnika — nowa aplikacja Hörmann BlueSecur umożliwia wygodną obsługę bramy garażowej lub drzwi zewnętrznych przy pomocy technologii Bluetooth*. Dostępna jest też możliwość stałego lub tymczasowego przenoszenia dodatkowych uprawnień użytkowników** na smartfony innych członków rodziny, tak aby każdy z nich mógł zawsze korzystać z tego rozwiązania.

* W połączeniu z wewnętrznym / zewnętrznym odbiornikiem Bluetooth firmy Hörmann ** Wymagane ewentualne dokonanie zakupów w aplikacji AppStore lub Google Play.
Certyfikowane

Certyfikowane

Napędy do bram garażowych Hörmann są optymalnie dostosowane do garażowych bram segmentowych Hörmann oraz badane i certyfikowane przez niezależne instytuty badawcze według wytycznych TTZ w zakresie „odporności bram garażowych na włamanie”.

Prospekty
Filmy
Garagentor-Antriebe - Beruhigend Sicher

Napędy do bram garażowych - pełne bezpieczeństwo

Montaż bocznej bramy segmentowej HST

Hörmann Funksystem BiSecur

Bezpieczny, komfortowy, wyjątkowy: system sterowania radiowego Hörmann BiSecur

Automatyczne wietrzenie garażu

Montaż garażowej bramy segmentowej LPU