Napęd PortaMatic do drzwi wewnętrznych Hörmann

Napęd PortaMatic do drzwi wewnętrznych

Wygodne mieszkania bez barier architektonicznych

Napęd PortaMatic do drzwi wewnętrznych powstał przede wszystkim po to, aby zwiększyć komfort życia osób niepełnosprawnych fizycznie i w podeszłym wieku. Umożliwia on automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi pokojowych za pomocą nadajnika, sterownika lub przez aplikację zainstalowaną na smartfonie z technologią Bluetooth. Aplikacja Hörmann BlueSecur posiada intuicyjny interfejs użytkownika i można ją pobrać bezpłatnie ze sklepu internetowego Google Play i App Store. Napęd PortaMatic do drzwi wewnętrznych zwiększa komfort użytkowania i jest polecany w szczególności dla osób niepełnosprawnych fizycznie. Napęd do drzwi PortaMatic znajduje zastosowanie zarówno w budynkach prywatnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Produkt posiada wiele różnych funkcji i możliwości ustawień, a także zapewnia minimalne zużycie prądu. Jego niewątpliwą zaletą jest także ogromna przewaga cenowa nad porównywalnymi produktami.

Napęd PortaMatic został jako jedyny napęd drzwiowy poddany badaniom przez Niemieckie Towarzystwo Gerontechnologii (GGT) i otrzymał bardzo dobrą ocenę. Oznacza to, że wyrób spełnia oczekiwania generacji 50 + w zakresie komfortu użytkowania, jakości i estetyki wykonania.

Mieszkania bez barier architektonicznych

W trosce o wygodę i niezależność osób starszych i niepełnosprawnych

MIeszkanie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych Hörmann
Mieszkanie dostosowane do potrzeb osób starszych

Osoby niepełnosprawne i starsze również chcą być w pełni mobilne i niezależne. Napęd PortaMatic do drzwi pokojowych poprawia standard życia osób z ograniczeniami ruchowymi, zapewniając im możliwość przemieszczania się z pokoju do pokoju bez pomocy innych.

Komfort każdego dnia

Komfort na codzień PortaMatic

Z automatycznym napędem PortaMatic przenoszenie przedmiotów jest łatwiejsze, niż było kiedykolwiek wcześniej. Produkt firmy Hörmann to wyjątkowo komfortowe rozwiązanie nie tylko dla osób starszych czy niepełnosprawnych, ale także tych, które potrzebują automatycznego napędu do drzwi z powodów innych niż zdrowotne.

Praca w otoczeniu bez barier architektonicznych

W dzisiejszych czasach miejsce pracy wolne od barier architektonicznych ma nieocenioną wartość, co więcej, w najbliższej przyszłości dodatkowo zyska na znaczeniu. Tryb niskiego zużycia energii zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu napęd PortaMatic idealnie nadaje się do zastosowania m.in. w biurach, szpitalach, laboratoriach i przychodniach lekarskich.*

* Należy sprawdzić możliwość zastosowania napędu dla określonych grup użytkowników w każdym jednostkowym przypadku, np. osób starszych lub zdanych na pomoc innych oraz małych dzieci.

Praca bez barier

Higieniczne, bezdotykowe korzystanie z drzwi

Bezdotykowe korzystanie z drzwi Hörmann

Praca w przychodniach lekarskich i biurowcach wiąże się z ryzykiem częstych zachorowań pracowników na choroby zakaźne przenoszące się z powodu korzystania z tych samych drzwi do pomieszczeń sanitarnych. Decydując się na zastosowanie automatycznego napędu PortaMatic marki Hörmann są Państwo w stanie wyeliminować to ryzyko, a co za tym idzie zadbać o zwiększenie poczucia bezpieczeństwa m.in. wśród swoich pracowników.

Napęd do drzwi automatycznych dla komfortowego mieszkania bez barier

Jeżeli Państwa mieszkanie ma być nie tylko wygodne, ale także praktyczne, bardzo ważne jest wyposażenie go w odpowiednie drzwi. Drzwi dopasowane do konkretnej sytuacji mieszkaniowej i odpowiadające potrzebom mieszkańców mogą widocznie zwiększyć jakość ich życia. Oprócz wyglądu i wygody użytkowania ważne jest również to, czy są one przystosowane do wykorzystania w mieszkaniach bez barier, dlatego też coraz popularniejsze stają się drzwi automatyczne. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie w nich napędu PortaMatic, który można zamontować do już używanych drzwi do pomieszczeń mieszkalnych.

Drzwi automatyczne dla większego komfortu

Montaż drzwi automatycznych w często używanych pomieszczeniach okazuje się niezwykle praktyczny zwłaszcza wtedy, gdy mamy zajęte obie ręce. Z pewnością są Państwo w stanie wyobrazić sobie sytuację, gdy trzeba otworzyć je niosąc kosz pełen prania lub tacę z naczyniami. W rezultacie czyste pranie ląduje na podłodze, a naczynia tłuką się, gdy próbują Państwo nacisnąć klamkę łokciem. Drzwi automatyczne sprawdzą się także w sytuacji, gdy niosą Państwo torby pełne zakupów lub pchają wózek dziecięcy.

Drzwi automatyczne dla poprawy jakości życia

Drzwi automatyczne są wygodne w użytkowaniu i ułatwiają poruszanie się po mieszkaniu. Otwieranie automatyczne lub poprzez naciśnięcie przycisku jest praktycznym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub przy pomocy chodzika.

Każdy kto myśli o przyszłości, powinien także zastanowić się nad wyposażeniem mieszkania w łatwy w montażu i korzystny cenowo napęd do drzwi wewnętrznych PortaMatic, który odpowiada potrzebom m.in. osób starszych i niepełnosprawnych.

Łatwość i bezpieczeństwo użytkowania drzwi automatycznych

Drzwi automatyczne z napędem PortaMatic mogą być obsługiwane na wiele różnych sposobów. Oprócz obsługi manualnej za pomocą klamki możliwe jest także sterowanie poprzez użycie przycisków lub nadajników radiowych - tych samych, które mogą być wykorzystywane do obsługi automatycznych bram garażowych i zewnętrznych drzwi wejściowych firmy Hörmann.

W przypadku drzwi automatycznych, obok wygody użytkowania ważną rolę odgrywa również bezpieczeństwo. Z tego właśnie powodu drzwi wyposażone w napęd PortaMatic można otworzyć i zamknąć już przy użyciu minimalnej ilości siły; dla dodatkowego bezpieczeństwa zatrzymują się one przy napotkaniu najmniejszego oporu.

Zalety napędu do drzwi wewnętrznych PortaMatic:

1. Wygodne mieszkanie bez barier m.in. dla osób w podeszłym wieku

2. Wysokie bezpieczeństwo użytkowania

3. Szybki montaż i utylizacja przez eksperta

4. Optyczna i akustyczna sygnalizacja ruchu drzwi

5. Oświetlenie

6. Minimalne zużycie prądu

7. Wiele funkcji dodatkowych

Powody, dla których warto wybrać napęd PortaMatic firmy Hörmann do drzwi wewnętrznych

Bezpieczne działanie drzwi

Bezpieczne działanie drzwi

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania w firmie Hörmann zawsze idą w parze. Dlatego nasz napęd PortaMatic łagodnie otwiera i zamyka drzwi, a przy tym pracuje bardzo cicho. Siła potrzebna do wyzwolenia ruchu drzwi jest naprawdę niewielka, a bezpieczeństwo użytkowania wysokie. Wystarczy tylko lekko dotknąć drzwi będące w ruchu, aby natychmiast je zatrzymać.

Innowacyjny system sterowania radiowego

Innowacyjny system sterowania radiowego

Myślimy przyszłościowo o rozwiązaniach, które inni pomijają. Dlatego nasi klienci mogą teraz bezpiecznie obsługiwać swój napęd do drzwi nadajnikiem lub wewnętrznym sterownikiem radiowym, który korzysta z naszego innowacyjnego systemu zdalnego sterowania BiSecur. Nie poprzestajemy na prostych rozwiązaniach – nasze urządzenia wyposażyliśmy dodatkowo w funkcję odczytu położenia drzwi*. Koniec z bieganiem po całym domu, aby sprawdzić, czy wszystkie drzwi wewnątrz są zamknięte czy otwarte. Naszym celem jest stałe polepszanie komfortu życia naszych klientów, dlatego jednym nadajnikiem lub wewnętrznym sterownikiem radiowym mogą Państwo nie tylko otwierać i zamykać drzwi, lecz także sterować zintegrowanym oświetleniem LED.

*z nadajnikiem HS 5 BS lub wewnętrznym sterownikiem radiowym FIT 5 BS
Prosty montaż, łatwe podłączenie

Prosty montaż, łatwe podłączenie

Napęd PortaMatic na pewno ułatwi Państwu codzienne życie. Już sam montaż jest jak przysłowiowa bułka z masłem: napęd mocuje się nad drzwiami lub do ościeżnicy. Szynę ślizgową po prostu przykleja się do płyty drzwiowej, a w razie konieczności demontuje bez pozostawienia jakichkolwiek śladów. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie w przypadku całkowicie przeszklonych drzwi i drzwi zamontowanych w mieszkaniu na wynajem.

Na koniec wystarczy podłączyć napęd do gniazda wtykowego. To też nie sprawia żadnych trudności, ponieważ jest on wyposażony w przewód o długości 3 m. Oczywiście można też zgłosić się do jednego z partnerów handlowych firmy Hörmann z prośbą o wykonanie fachowego montażu.
Komfortowa sygnalizacja optyczna i akustyczna

Komfortowa sygnalizacja optyczna i akustyczna

Jesteśmy zdania, że dodatkowy komfort i bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie. Dlatego wyposażyliśmy napęd PortaMatic do drzwi wewnętrznych w wiele dodatkowych przydatnych funkcji. Sygnał akustyczny i wbudowane oświetlenie LED sygnalizuje, że drzwi za chwilę się uruchomią – zaczną się otwierać lub zamykać.

Oświetlenie ułatwia ponadto orientację w ciemności i gwarantuje bezpieczne korzystanie z niedostatecznie doświetlonych przejść.
Prospekty