Bramy segmentowe Hörmann

Bramy segmentowe

Brama segmentowa Hörmann

Wykorzystajcie Państwo liczne zalety bram segmentowych

Bramy segmentowe oszczędzają miejsce – pionowe otwieranie pozwala na zachowanie maksymalnej ilości wolnej przestrzeni zarówno w samym garażu, jak i przed nim. Po otwarciu brama pozostaje pod stropem, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania.

Bramy segmentowe są niezwykle uniwersalne, ponieważ można je zamontować w każdym otworze garażowym, zapewniając przy tym o 14 cm większą szerokość przejazdu niż w przypadku bram uchylnych. Dzięki trwałemu, elastycznemu i odpornemu na warunki atmosferyczne uszczelnieniu gwarantują doskonałą izolację garażu.

Garażowe bramy segmentowe są badane i certyfikowane zgodnie z wysokimi wymogami normy europejskiej PN-EN 13241-1. Przy pomocy listy kontrolnej bezpieczeństwa można sprawdzić, czy Państwa stara brama garażowa spełnia aktualnie obowiązujące europejskie normy bezpieczeństwa.

Oszczędność miejsca

Oszczędność miejsca dzięki bramom segmentowym Hörmann

EuropaPromotion 2019

Przekonująca oferta promocyjna 2019

Bramy i drzwi na 100 lat

Dowiedz się więcej »
Promocja na drewniane drzwi wewnętrzne »

Przekonująca oferta promocyjna 2019

Bramy i drzwi na 100 lat

Dowiedz się więcej »

Promocja na drewniane drzwi wewnętrzne »

Wybór bramy segmentowej należy do Państwa

Mają Państwo możliwość wyboru: ocieplane garażowe bramy segmentowe LPU 67 Thermo i LPU 42 gwarantują wyjątkową lub bardzo dobrą izolacyjność cieplną, a ponadto najlepszą stabilność i cichą pracę. Nieocieplana garażowa brama segmentowa LTE 42 nadaje się idealnie do wolnostojących garaży, które nie wymagają dodatkowego ocieplenia. A jeśli wygląd drewna wpływa na wizerunek Państwa domu, wtedy najkorzystniej prezentuje się brama segmentowa LTH 42 z płytą wypełnioną litym drewnem firmy Hörmann.

LPU 67 Thermo Hörmann

LPU 67 Thermo

Ta energooszczędna brama jest zbudowana z segmentów o grubości 67 mm wyposażonych w przegrodę termiczną, dzięki czemu charakteryzuje się doskonałą izolacyjnością cieplną.

LPU 42 Hörmann

LPU 42

Ocieplana brama LPU 42 jest zbudowana z segmentów o grubości 42 mm, które gwarantują bardzo dobrą izolację.

LTE 42 Hörmann

LTE 42

Nieocieplane bramy LTE 42 są idealne dla wolnostojących garaży, które nie wymagają dodatkowego ocieplenia.

LTH 42 Hörmann

LTH 42

Bramy wykonane z paneli z litego drewna nadają się szczególnie do drewnianych domów lub budynków z drewnianymi elementami wykończeniowymi, np. domów z pruskiego muru lub z drewnianymi elementami elewacji.

Zestawienie wzorów stalowych bram segmentowych

Przetłoczenia S (LPU 42, LTE 42), kolor biały RAL 9016

Przetłoczenia M (LPU 67 Thermo, LPU 42, LTE 42), kolor biały RAL 9016

Przetłoczenia D (LPU 42), kolor biały RAL 9016

Przetłoczenia T (LPU 42), kolor biały RAL 9016

Przetłoczenia L (LPU 67 Thermo, LPU 42), kolor biały RAL 9016

Kasetony (LPU 42, LTE 42), kolor biały RAL 9016

Przetłoczenia L (LPU 67 Thermo, LPU 42), wzór 450, kolor biały RAL 9016

Przetłoczenia L (LPU 67 Thermo, LPU 42), wzór 456, kolor biały RAL 9016

Przetłoczenia L (LPU 67 Thermo, LPU 42), wzór 461 z przeszkleniem, kolor biały RAL 9016

Przetłoczenia L (LPU 67 Thermo, LPU 42), wzór 457, kolor biały RAL 9016

Przetłoczenia L (LPU 67 Thermo, LPU 42), wzór 462 z przeszkleniem, kolor biały RAL 9016

Przetłoczenia L (LPU 67 Thermo, LPU 42), wzór 458, kolor biały RAL 9016

Przetłoczenia L (LPU 67 Thermo, LPU 42), wzór 454, kolor biały RAL 9016

Przetłoczenia L (LPU 67 Thermo, LPU 42), wzór 469 z przeszkleniem, kolor biały RAL 9016

Przetłoczenia L (LPU 67 Thermo, LPU 42), wzór 481 z przeszkleniem, kolor biały RAL 9016

Przetłoczenia T (LPU 42), wzór 501 z intarsjami na całej szerokości bramy imitującymi stal nierdzewną, imitującymi drewno lub w kolorze RAL do wyboru

Przetłoczenia T (LPU 42), wzór 500 z intarsjami imitującymi stal nierdzewną lub drewno

Zestawienie wzorów bram segmentowych z litego drewna

Przetłoczenia S, świerk skandynawski

Przetłoczenia M, świerk skandynawski

Przetłoczenia L, świerk skandynawski

Kasetony, świerk skandynawski

Wzór 401, świerk skandynawski

Wzór 402, świerk skandynawski

Wzór 403, świerk skandynawski

Wzór 403, z kamieniem naturalnym, świerk skandynawski

Wzór 404, świerk skandynawski

Wzór 404, z kamieniem naturalnym, świerk skandynawski

Wzór 405, świerk skandynawski

Wzór 405, z opcjonalnymi okuciami imitującymi bramę skrzydłową „Exklusiv”, świerk skandynawski

Dlaczego warto zainwestować w dobrą bramę segmentową?

W budownictwie energooszczędnym i podczas renowacji domu liczą się nie tylko dobrze ocieplone ściany, szczelne okna i ciepłe drzwi – ciepła powinna być także brama garażowa, jeśli znajduje się ona bezpośrednio przy domu lub pełni rolę warsztatu. Jakie znaczenie ma więc wysoka izolacyjność cieplna bramy garażowej i na co powinni Państwo zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Oszczędność pieniędzy i energii dzięki zastosowaniu ciepłej bramy segmentowej

Z niektórych miejsc domu ciepło ucieka szybciej, ponieważ jego przewodzenie jest tam szczególnie wysokie. Te obszary są nazywane mostkami termicznymi i powstają najczęściej w pobliżu okien, drzwi i bram. Aby zapobiec utracie cennego ciepła przez potencjalne mostki termiczne, należy zwrócić szczególną uwagę na dobrą izolację poszczególnych elementów budynku już przy ich zakupie.

Zimne bramy garażowe okazują się problematyczne przede wszystkim w sytuacji, gdy znajdują się bezpośrednio w bryle domu. Ciepłe powietrze może wtedy łatwiej uciekać na zewnątrz, co w dłuższej perspektywie generuje dodatkowe koszty. Aby tego uniknąć, zaleca się zastosowanie ocieplanych bram garażowych, które pomogą ograniczyć straty ciepła i oszczędzić na ogrzewaniu. Jest to szczególnie ważne, gdy garaż jest ogrzewany lub wykorzystywany jako warsztat.

Ocieplana garażowa brama segmentowa firmy Hörmann, dzięki zastosowaniu segmentów o grubości 42 mm, zapewnia bardzo dobrą izolacyjność cieplną. Jeszcze lepiej sprawdzi się energooszczędna brama segmentowa LPU 67 Thermo, zbudowana z segmentów o grubości 67 mm. Zwłaszcza wtedy, gdy ściany garażu są bardzo dobrze ocieplone, należy zwrócić uwagę na wybór ciepłej bramy garażowej, a najlepiej zasięgnąć porady u doradcy. W przeciwnym razie istnieje ryzyko wystąpienia pleśni w źle izolowanych i wentylowanych miejscach.

Jak dodatkowo zwiększyć izolacyjność cieplną swojej bramy?

Jeśli chcą Państwo zwiększyć dodatkowo właściwości termoizolacyjne swojej bramy garażowej, zalecamy zastosowanie zestawu do ościeżnicy ThermoFrame firmy Hörmann. Profil z tworzywa sztucznego oddziela ościeżnicę bramy od ściany garażu i przeciwdziała powstawaniu w tym miejscu mostku termicznego. Zestaw ThermoFrame zapobiega utracie ciepła i jest w stanie zwiększyć izolacyjność cieplną bramy segmentowej nawet o 15%, m.in. dzięki użyciu uszczelek wargowych z obu stron bramy oraz w jej górnej części.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze energooszczędnej bramy segmentowej?

Przygotowaliśmy dla Państwa listę rzeczy, o których należy pamiętać przed zakupem energooszczędnej bramy garażowej:

  1. Ocieplane bramy segmentowe ograniczają straty ciepła
  2. Przegroda termiczna i podwójne uszczelki wargowe zwiększają izolacyjność cieplną
  3. Mostek termiczny między ścianą garażu a ościeżnicą może zostać zniwelowany poprzez zastosowanie dodatkowego zestawu do ościeżnicy ThermoFrame, która pozwala zwiększyć izolacyjność cieplną o kolejne 15%
  4. Utracie ciepła można zapobiec również, decydując się na montaż drzwi zintegrowanych z bramą lub drzwi bocznych do garażu, ponieważ pozwalają one na otwarcie jedynie części bramy, gdy chcą Państwo wyciągnąć tylko rower czy motor.

Powody, dla których warto wybrać garażowe bramy segmentowe Hörmann

Pełna harmonia

Pełna harmonia

[1] Równe odstępy między przetłoczeniami i niewidoczne łączenia segmentów w bramach z przetłoczeniami

Bramy garażowe Hörmann charakteryzują się idealnie równym rozłożeniem przetłoczeń [A]. Segmenty bramy mają taki kształt, że przy zamkniętej bramie ich łączenia są praktycznie niewidoczne. Warto dokonać porównania!

Na życzenie oferujemy praktyczne drzwi boczne z równomiernie rozłożonym wzorem pasującym do wzoru garażowej bramy segmentowej.

[2] Nierówne odstępy między przetłoczeniami [B], [C] w bramach innych producentów, spowodowane zastosowaniem segmentów różnej wysokości i z widocznymi łączeniami. Rezultat – niespójny wygląd powierzchni bramy.
Pełna harmonia

Pełna harmonia

[3] Równomierne rozłożenie kasetonów

Harmonijny wygląd całej powierzchni bram segmentowych Hörmann uzyskano dzięki zachowaniu równych odstępów między poszczególnymi kasetonami [D] w pionie. Umożliwia to równa wysokość wszystkich segmentów bramy. Kasetony [E] w ramach jednego segmentu są także ułożone w równych odstępach poziomych. Efekt – spójny wygląd całej bramy.

Na życzenie oferujemy drzwi boczne, w których podział segmentów jest dokładnie taki sam, jak w garażowej bramie segmentowej.

[4] Nierówne rozłożenie kasetonów [E], [F] w bramach innych producentów, spowodowane zastosowaniem segmentów różnej wysokości . Rezultat – niespójny wygląd powierzchni bramy.
Identyczny wygląd ościeżnicy i płyty bramy

Identyczny wygląd ościeżnicy i płyty bramy

Na harmonijny wygląd całej bramy składa się wiele różnych szczegółów: wykończenie przysłony wyrównującej nadproże [1] jest zawsze dopasowane optycznie do segmentów bram – zarówno tych w białym kolorze, jak i z każdym innym rodzajem powierzchni. Po prostu wszystko do siebie pasuje.

Ościeżnice boczne [2] są oferowane standardowo z białą powierzchnią Woodgrain. Do bram z powierzchnią Sandgrain, Silkgrain i Decograin oferujemy opcjonalne maskownice ościeżnic o powierzchni dopasowanej do segmentów bramy. Maskownice ościeżnic w bramach Micrograin mają gładką powierzchnię Silkgrain.

Zlicowana przysłona wyrównująca nadproże

Zlicowana przysłona wyrównująca nadproże

Ta zlicowana przysłona stosowana w bramach LPU jest najbardziej eleganckim rozwiązaniem, gdyż w niewidoczny sposób zakrywa przejście między płytą bramy a nadprożem.

Gdy brama jest zamknięta, jej górny segment przylega do przysłony, które razem tworzą jedną płaszczyznę.

Optymalna i długotrwała ochrona

Optymalna i długotrwała ochrona

Stopa ościeżnicy, wykonana z tworzywa sztucznego oraz wysoka na 4 cm, jest odporna na uszkodzenia, zakrywa ościeżnicę w miejscu narażonym na powstawanie rdzy i trwale zabezpiecza bramę przed ewentualną korozją. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań ta długotrwała ochrona jest skuteczna nawet w przypadku długo utrzymującej się wilgoci. Stopa ościeżnicy i uszczelka progowa tworzą poza tym bardzo estetyczne zakończenie bramy.

Efektywna izolacyjność cieplna

Efektywna izolacyjność cieplna

W sytuacji, gdy garaż jest bezpośrednio połączony z domem, zawsze zaleca się instalację dobrze ocieplonej bramy garażowej. ThermoFrame firmy Hörmann polepsza właściwości termoizolacyjne bram segmentowych LPU.

Czarny profil z tworzywa sztucznego, który montuje się razem z ościeżnicą bramy, zapewnia termiczne oddzielenie ościeżnicy od ściany budynku i zwiększa izolacyjność nawet o 15 %*. Dodatkowa ościeżnica ThermoFrame jest oferowana do wszystkich bram segmentowych Hörmann.

* Dotyczy ocieplanej garażowej bramy segmentowej LPU o wymiarach: 5000 × 2125 mm
Praktyczne rozwiązania

Praktyczne rozwiązania

Wbudowane drzwi przejściowe bez wystającego progu zwiększają komfort użytkowania. Zapewniają m.in. możliwość wyprowadzania rowerów i narzędzi ogrodniczych z garażu bez konieczności otwierania całej bramy. Wysokość progu ze stali nierdzewnej wynosi na środku jedynie 10 mm, a na krawędziach 5 mm, co znacznie ułatwia przejeżdżanie i zmniejsza ryzyko potknięcia.

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Nieproszeni goście nie mają szans po napotkaniu na automatyczną bramę segmentową Hörmann. Ta brama garażowa podczas zamykania automatycznie rygluje się w prowadnicy, skutecznie zabezpieczając przed podważeniem.

Opatentowane ryglowanie działa mechanicznie, a więc – w przeciwieństwie do konkurencyjnych napędów – sprawdza się także w razie awarii zasilania.
Wyjątkowy widok od wewnątrz

Wyjątkowy widok od wewnątrz

Osoby wykorzystujące swój garaż jako pomieszczenie do pracy przykładają dużą wagę do harmonijnego wyglądu bramy od środka.

Wersja Premium bramy LPU 67 Thermo ■ NOWOŚĆ całkowicie spełnia te oczekiwania: cała ościeżnica*, szyny bieżne i szyny łączące oraz wszystkie okucia wykonane są w takim samym kolorze jak płyta bramy od wewnątrz, tj. w kolorze białoszarym RAL 9002. W ten sposób brama idealnie komponuje się z wnętrzem garażu i zwiększa jego atrakcyjność. Ponadto, dzięki zastosowaniu tandemowych rolek bieżnych, brama pracuje bardzo cicho i równomiernie.

* Ościeżnica wykonana jest od zewnątrz również w kolorze białoszarym RAL 9002, dlatego w bramach malowanych w kolorze białym RAL 9016 zaleca się zastosowanie maskownicy ościeżnicy.
Nowoczesna energooszczędna brama

Nowoczesna energooszczędna brama

Ocieplane bramy segmentowe są zalecane szczególnie do garaży bezpośrednio połączonych z domem. Oprócz bram LPU 42, charakteryzujących się bardzo dobrą izolacyjnością cieplną, dostępne są również bramy LPU 67 Thermo ■ NOWOŚĆ, które oferują: doskonałą izolacyjność cieplną dzięki wyposażonym w przegrodę termiczną segmentom [1] o współczynniku UD = 0,33 W/(m²·K)*, bardzo dobre uszczelnienie przestrzeni międzysegmentowych przez podwójne uszczelki wargowe oraz optymalne zakończenie przypodłogowe w postaci podwójnych uszczelek progowych [2], które dodatkowo wyrównują nierówności podłoża i ograniczają straty energii.

* Współczynnik U dla bramy (5000 × 2125 mm) = 1,0 W/(m²·K)
System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

Napędy z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego BiSecur wykorzystują nowoczesną technologię do komfortowej i bezpiecznej obsługi bram garażowych i wjazdowych, drzwi, oświetlenia i wielu innych produktów.

Opracowany przez firmę Hörmann wyjątkowo bezpieczny system kodowania BiSecur charakteryzuje się stabilnym zasięgiem odpornym na zakłócenia i gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum.
Idealnie dopasowane i w 100 % kompatybilne

Idealnie dopasowane i w 100 % kompatybilne

Wszystkie napędy, odbiorniki i elementy obsługi BiSecur są w 100 % kompatybilne

Za pomocą nadajnika lub radiowego sterownika kodowanego można wygodnie otwierać nie tylko bramę garażową, ale także wyposażoną w napęd Hörmann bramę wjazdową, napędy, drzwi oraz inne urządzenia z odbiornikami BiSecur firmy Hörmann. Nasza aplikacja* w połączeniu z bramką Gateway BiSecur firmy Hörmann umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i wjazdowej Hörmann, drzwiami zewnętrznymi** Hörmann lub napędem drzwi wewnętrznych PortaMatic oraz innymi urządzeniami za pomocą smartfonu lub tabletu.

* Dla smartfonu lub tabletu z systemem iOS i Android ** Do korzystania z tej funkcji zewnętrzne drzwi wejściowe ThermoCarbon / ThermoSafe muszą być wyposażone w zamek automatyczny S5 / S7 Smart.
Komfortowy odczyt położenia bramy

Komfortowy odczyt położenia bramy

Już nigdy więcej nie będą Państwo musieli sprawdzać, czy brama na pewno jest zamknięta. Wystarczy naciśnięcie przycisku, by po kolorze diody LED na nadajniku HS 5 BS rozpoznać położenie bramy. Ponowne naciśnięcie przycisku umożliwia jej zamknięcie*. Nie można bardziej wygodnie i bezpiecznie sterować bramą.

Nasza nowa aplikacja ** w połączeniu z bramką LAN / WLAN Hörmann BiSecur umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i wjazdowej Hörmann, drzwiami zewnętrznymi Hörmann*** i innymi urządzeniami za pomocą smartfona lub tabletu.

* Jeżeli brama znajduje się poza zasięgiem wzroku, do jej obsługi wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki. ** Dla systemów operacyjnych iOS i Android *** Z wyposażeniem specjalnym
Nagrodzone wzornictwo

Nagrodzone wzornictwo

Oprócz ciekawej stylistyki w kolorze czarnym lub białym, nowe ekskluzywne nadajniki BiSecur charakteryzują się eleganckim i ergonomicznym kształtem.

Nadajniki Hörmann BiSecur z opcjonalną błyszczącą powierzchnią, przypominającą wykończenie lakierem fortepianowym, otrzymały renomowaną nagrodę Reddot Design Award za wyjątkową stylistykę.

Na zdjęciu nadajnik HS 5 BS ze stacją (opcjonalnie).

Galeria zdjęć

Brama segmentowa Hörmann z przetłoczeniami T

Przetłoczenia T

wzór 500 z dzielonymi intarsjami imitującymi stal nierdzewną, RAL 7016

Brama segmentowa z powierzchnią Silkgrain i przetłoczeniami T Hörmann

Przetłoczenia T

powierzchnia Silkgrain w kolorze szarym RAL 7030, wzór 501 z intarsjami imitującymi drewno na całej szerokości bramy

Garażowa brama segmentowa - wzór 405 Hörmann

Wzór bramy 405

brama z litego drewna, malowana przez odbiorcę impregnatem w kolorze białym, z okuciami imitującymi bramę skrzydłową i ozdobnymi uchwytami

Brama segmentowa z przetłoczeniami M Hörmann

Przetłoczenia M

powierzchnia Decograin Rosewood

Brama segmentowa z powierzchnią Silkgrain i przetłoczeniami T Hörmann

Przetłoczenia T

powierzchnia Silkgrain w kolorze antracytowym RAL 7016, wzór 500 z dzielonymi intarsjami imitującymi drewno na części szerokości bramy

Brama segmentowa Hörmann z przetłoczeniami S

Przetłoczenia S

powierzchnia Woodgrain w kolorze zielonym RAL 6009

Kasetony powierzchnia Woodgrain Hörmann

Kasetony

powierzchnia Woodgrain, kolor antracytowy RAL 7016

Garażowa brama segmentowa Hörmann z przetłoczeniami M

Przetłoczenia M

w kolorze antracytowym RAL 7016, aluminiowe drzwi zewnętrzne Hörmann ThermoSafe wzór 565, w kolorze antracytowym RAL 7016 z opcjonalnymi naświetlami bocznymi i naświetlem górnym

Kasetony Hörmann

Kasetony

powierzchnia Decograin Golden Oak

Prospekty
Filmy
Garagentor-Antriebe - Beruhigend Sicher

Napędy do bram garażowych - pełne bezpieczeństwo

Montaż garażowej bramy segmentowej LPU

Garagentor-Antrieb SupraMatic

Napęd SupraMatic do bram garażowych - pojedynek

Montaż bocznej bramy segmentowej HST

Hörmann Funksystem BiSecur

Bezpieczny, komfortowy, wyjątkowy: system sterowania radiowego Hörmann BiSecur

Automatyczne wietrzenie garażu