Boczna brama segmentowa HST

Boczne bramy segmentowe

Boczna brama segmentowa Hörmann

Bramy do nietypowych sytuacji montażowych

Boczne bramy segmentowe Hörmann to bramy do zadań specjalnych, znajdujące zastosowanie w nietypowych i wymagających sytuacjach montażowych. W przeciwieństwie do garażowych bram uchylnych, segmentowych czy rolowanych brama tej konstrukcji otwiera się nie w górę, lecz na bok. Dzięki tej ogromnej zalecie zyskujemy miejsce nad bramą garażową, które możemy wykorzystać jako dodatkowe miejsce do przechowywania różnych przedmiotów.

Boczne bramy segmentowe znajdą także zastosowanie w budynkach, których konstrukcja (nachylenie dachu, niskie nadproże, rury) uniemożliwia zamontowanie pozostałych rodzajów bram.

Boczna brama segmentowa zbudowana jest z paneli typu Sandwich o grubości 42 mm, które dzięki wypełnieniu pianką poliuretanową zapewniają bardzo dobrą izolacyjność cieplną i akustyczną, wzmacniając przy tym całą konstrukcję bramy oraz gwarantując jej cichą i bezawaryjną pracę.

Boczna brama segmentowa z przetłoczeniami L

Przetłoczenia L

powierzchnia Titan Metalic CH703

Zestawienie wzorów bocznych bram segmentowych

Do wyboru mają Państwo siedem wzorów – eleganckie przetłoczenia M i L oraz ekskluzywne wzory z przeszkleniami i aplikacjami ze stali nierdzewnej. 

Przetłoczenia M

Przetłoczenia M

w kolorze białym RAL 9016

Przetłoczenia L

Przetłoczenia L

w kolorze białym RAL 9016

Przetłoczenia L - wzór 461

Przetłoczenia L, wzór 461

w kolorze białym RAL 9016

Przetłoczenia L - wzór 462

Przetłoczenia L, wzór 462

w kolorze białym RAL 9016

Przetłoczenia L - wzór 469

Przetłoczenia L, wzór 469

w kolorze białym RAL 9016

Przetłoczenia L - wzór 481

Przetłoczenia L, wzór 481

w kolorze białym RAL 9016

Zestawienie powierzchni bocznych bram segmentowych

Wybór należy do Państwa

Boczne bramy segmentowe dostępne są w 4 rodzajach powierzchni, które można kolorystycznie dopasować do estetyki domu. Ponadto możecie Państwo wybierać z 15 kolorów preferowanych oferowanych w tej samej cenie, ok. 200 kolorów z palety RAL i 3 wzorów oklein Decograin. Dbając o trwałość efektywnego wyglądu nowej bramy, marka Hörmann dostarcza bramy optymalnie zabezpieczone przed korozją za pomocą ocynkowanego ogniowego materiału oraz trwałej obustronnej poliestrowej powłoki gruntującej. Zastosowanie takiego zabezpieczenia sprawia, że woda deszczowa spływa po skrzydle bramy tworząc krople.

powierzchnia-Woodgrain

Woodgrain

Niedroga, wytrzymała powierzchnia Woodgrain imitująca strukturę drewna i ślady nacięć po pile pozwala na bezproblemowe korygowanie drobnych uszkodzeń powierzchni.

powierzchnia-Sandgrain

Sandgrain

Korzystna cenowo powierzchnia Sandgrain o delikatnej strukturze szczególnie dobrze komponuje się z nowoczesną architekturą.

powierzchnia-Silkgrain

Silkgrain

Ta półmatowa powierzchnia Silkgrain jest bardzo elegancka i idealnie nadaje się do nowoczesnej architektury.

powierzchnia-Decograin

Decograin

Powierzchnia Decograin wiernie oddaje charakter drewna, natomiast okleina w kolorze antracytowym nadaje bramie segmentowej szczególnej elegancji.

Powody, dla których warto wybrać boczną bramę segmentową Hörmann

Lekkie, ciche, precyzyjne

Lekkie, ciche, precyzyjne

Podwójne rolki bieżne

Panele wypełniane pianką PU o grubości 42 mm są w dolnej części bezpiecznie i precyzyjnie prowadzone w zaokrąglonej szynie podłogowej, a w górnej – przez stabilne podwójne rolki bieżne. Szyna podłogowa otwarta na obu końcach jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Niezawodne

Niezawodne

Zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem po wewnętrznej i zewnętrznej stronie bramy

Optymalny kształt zawiasów i łączeń segmentów zapobiega przypadkowemu przytrzaśnięciu palców.

Podwójny automatyczny mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy)

Niezawodny mechanizm zabezpieczający działa skutecznie podczas otwierania i zamykania bramy. Brama, w razie napotkania na przeszkodę w obszarze otwierania lub w obszarze prowadnicy ściennej, natychmiast się zatrzymuje.

To rozwiązanie gwarantuje wysokie bezpieczeństwo użytkowania, chroniąc pojazdy lub inne rzeczy przed uszkodzeniem.
Automatyczne

Automatyczne

Szybszy wjazd do garażu

Boczne bramy segmentowe można szybko i wygodnie otwierać tylko częściowo, co ułatwia użytkownikom przechodzenie przez bramę. Dzięki temu wystawienie roweru z garażu to tylko kwestia chwili.

Automatyczne otwieranie częściowe – większy komfort obsługi

W bramach z napędem istnieje możliwość dostosowania szerokości otwarcia częściowego do indywidualnych potrzeb.
Ta funkcja jest obsługiwana z pilota lub za pomocą opcjonalnego uchwytu w bramie z wbudowanym modułem radiowym.

Bezpieczne

Bezpieczne

Nieproszeni goście nie mają żadnych szans z bramami automatycznymi Hörmann. Ta brama garażowa podczas zamykania automatycznie rygluje się w prowadnicy, skutecznie zabezpieczając przed podważeniem. Opatentowane ryglowanie działa mechanicznie, a więc – w przeciwieństwie do konkurencyjnych napędów – jest skuteczne także w razie awarii zasilania. Dwa dodatkowe haki umieszczone z boku bramy solidnie łączą koniec płyty z boczną ościeżnicą.

System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

Napędy z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego BiSecur wykorzystują nowoczesną technologię do komfortowej i bezpiecznej obsługi bram garażowych i wjazdowych, drzwi, oświetlenia i wielu innych produktów.

Opracowany przez firmę Hörmann wyjątkowo bezpieczny system kodowania BiSecur charakteryzuje się stabilnym zasięgiem odpornym na zakłócenia i gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum.
Idealnie dopasowane i w 100 % kompatybilne

Idealnie dopasowane i w 100 % kompatybilne

Wszystkie napędy, odbiorniki i elementy obsługi BiSecur są w 100 % kompatybilne

Za pomocą nadajnika lub radiowego sterownika kodowanego można wygodnie otwierać nie tylko bramę garażową, ale także wyposażoną w napęd Hörmann bramę wjazdową, napędy, drzwi oraz inne urządzenia z odbiornikami BiSecur firmy Hörmann. Nasza aplikacja* w połączeniu z bramką Gateway BiSecur firmy Hörmann umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i wjazdowej Hörmann, drzwiami zewnętrznymi** Hörmann lub napędem drzwi wewnętrznych PortaMatic oraz innymi urządzeniami za pomocą smartfonu lub tabletu.

* Dla smartfonu lub tabletu z systemem iOS i Android ** Do korzystania z tej funkcji zewnętrzne drzwi wejściowe ThermoCarbon / ThermoSafe muszą być wyposażone w zamek automatyczny S5 / S7 Smart.
Komfortowy odczyt położenia bramy

Komfortowy odczyt położenia bramy

Już nigdy więcej nie będą Państwo musieli sprawdzać, czy brama na pewno jest zamknięta. Wystarczy naciśnięcie przycisku, by po kolorze diody LED na nadajniku HS 5 BS rozpoznać położenie bramy. Ponowne naciśnięcie przycisku umożliwia jej zamknięcie*. Nie można bardziej wygodnie i bezpiecznie sterować bramą.

Nasza nowa aplikacja ** w połączeniu z bramką LAN / WLAN Hörmann BiSecur umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i wjazdowej Hörmann, drzwiami zewnętrznymi Hörmann*** i innymi urządzeniami za pomocą smartfona lub tabletu.

* Jeżeli brama znajduje się poza zasięgiem wzroku, do jej obsługi wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki. ** Dla systemów operacyjnych iOS i Android *** Z wyposażeniem specjalnym
Nagrodzone wzornictwo

Nagrodzone wzornictwo

Oprócz ciekawej stylistyki w kolorze czarnym lub białym, nowe ekskluzywne nadajniki BiSecur charakteryzują się eleganckim i ergonomicznym kształtem.

Nadajniki Hörmann BiSecur z opcjonalną błyszczącą powierzchnią, przypominającą wykończenie lakierem fortepianowym, otrzymały renomowaną nagrodę Reddot Design Award za wyjątkową stylistykę.

Na zdjęciu nadajnik HS 5 BS ze stacją (opcjonalnie).

Uszczelka progowa na całej szerokości bramy

Uszczelka progowa na całej szerokości bramy

  • dostępna standardowo szyna podłogowa
  • uszczelka progowa na całej szerokości
  • przejście bez barier
  • wodoszczelność klasa 2
  • przepuszczalność powietrza klasa 2

Galeria zdjęć

Boczna brama segmentowa Hörmann z przetłoczeniami M

Przetłoczenia M

w kolorze białym RAL 9016

Przetłoczenia M

Decograin Golden Oak

Boczna brama segmentowa Hörmann z przetłoczeniami L

Przetłoczenia L

wzór 461, w kolorze Hörmann CH 703

Prospekty
Filmy
Garagentor-Antriebe - Beruhigend Sicher

Napędy do bram garażowych - pełne bezpieczeństwo

Montaż bocznej bramy segmentowej HST

Hörmann Funksystem BiSecur

Bezpieczny, komfortowy, wyjątkowy: system sterowania radiowego Hörmann BiSecur

Automatyczne wietrzenie garażu

Montaż garażowej bramy segmentowej LPU