Bramy garażowe Hörmann

Nowoczesne i eleganckie

Bramy garażowe

Bramy garażowe

Bramy garażowe Hörmann to ponad 80 lat doświadczeń i innowacyjnych rozwiązań. Bogata oferta bram pozwala na zastosowanie naszych produktów w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji montażowej. Dzięki szerokiej palecie kolorów i powierzchni mogą Państwo dopasować wygląd bramy garażowej do budynku zarówno w klasycznej, jak i w nowoczesnej formie. Stwórzcie Państwo piękny dom dla swojego samochodu - postawcie na jakość bez kompromisów.

Bramy segmentowe

Wykonanie garażowych bram segmentowych z materiałów najwyższej jakości gwarantuje bezpieczeństwo oraz wysoki komfort użytkowania. Specjalna konstrukcja otwieranych pionowo bram zapewnia oszczędność miejsca przed i wewnątrz garażu. Dodatkową zaletą jest możliwość instalacji w każdym otworze garażowym oraz nawet o 14 cm większe światło przejazdu w porównaniu do bram uchylnych. Wyjątkowo elastyczne, czterostronne uszczelnienie zapewnia wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych i ogranicza straty ciepła.

Dowiedz się więcej o bramach segmentowych

Bramy uchylne

Garażowe bramy uchylne zapewniają trwałość i niezawodność działania oraz bezpieczeństwo obsługi. Szeroka oferta, która daje możliwość indywidualnego zaprojektowania wyglądu bramy oraz 80-letnie doświadczenie w produkcji zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. W trosce o Państwa bezpieczeństwo bramy uchylne firmy Hörmann wyposażone są w innowacyjne rozwiązania zabezpieczające m.in. przed podważeniem czy opadnięciem skrzydła bramy.

Dowiedz się więcej o bramach uchylnych

Bramy RollMatic

Garażowe bramy rolowane i bramy podsufitowe RollMatic umożliwiają zachowanie maksymalnej ilości wolnej przestrzeni i zastosowanie niemal w każdym otworze garażowym.
W komplecie z bramą rolowaną dostarczany jest łatwy w konserwacji i niezawodny napęd.

Brama podsufitowa zalecana jest do garaży z bardzo niskim nadprożem, natomiast brama rolowana sprawdzi się w sytuacji, gdy konieczne jest zachowanie wolnego miejsca pod sufitem.

Dowiedz się więcej o bramach RollMatic

Boczne bramy segmentowe

Boczne bramy segmentowe nadają się do stosowania nawet w szczególnie trudnych sytuacjach montażowych (np. w garażach ze skośnym dachem), a przy tym nie ograniczają wysokości przejazdu. Płyta bramy wykonana z paneli warstwowych o grubości 42 mm, wypełnionych pianką PU, gwarantuje doskonałą izolacyjność cieplną i akustyczną. Możliwość częściowego otwarcia bramy ułatwia użytkownikom dostęp do garażu. Cicha praca bramy, elastyczne uszczelnienie i łatwy montaż sprawiają, że boczna brama segmentowa jest idealnym rozwiązaniem dla Państwa domu!

Dowiedz się więcej o bocznych bramach segmentowych

Bramy z profili aluminiowych

Bramy z profili aluminiowych sprawdzą się w sytuacjach, gdy potrzebne jest doświetlenie garażu lub lepsza wentylacja boksów w garażu zbiorczym. Równomierny podział ram przeszklenia lub opcjonalnie pól przeszklenia zapewnia harmonijny wygląd bramy oraz większą przepuszczalność światła w garażu.

 

 

Brama skrzydłowa DFT 42

W przypadku bramy skrzydłowej dostęp do garażu możliwy jest po otwarciu jednego lub dwóch skrzydeł. Pozwala to na np. wygodne wyprowadzenie roweru z garażu, bez konieczności otwierania całej bramy, a w dłuższej perspektywie także oszczędza czas.

Dowiedz się więcej o bramie skrzydłowej

 

 

Drzwi boczne do garażu

Zadaniem drzwi bocznych do garażu jest umożliwienie swobodnego dostępu do niego bez otwierania bramy. Drzwi boczne to idealne uzupełnienie bramy garażowej, nie tylko z uwagi na użyteczność tego rozwiązania, ale także z powodów estetycznych. Firma Hörmann oferuje drzwi boczne dopasowane do wyglądu niemal każdej wyprodukowanej przez siebie bramy garażowej.

Dowiedz się więcej o drzwiach bocznych do garażu

Wybór odpowiedniej bramy garażowej

Czas monotonnych bram dawno już minął – obecnie istnieje ogromny wybór bram garażowych łączących w sobie funkcjonalność, piękny wygląd i bezpieczeństwo. Aby dokonali Państwo wyboru właściwej bramy garażowej, przedstawiamy poniżej informacje, które należy wziąć pod uwagę przed jej kupnem.

Typy bram garażowych i odpowiedni rodzaj otworu garażowego

Do bram garażowych zalicza się przede wszystkim bramy segmentowe, uchylne i rolowane. Garażowe bramy segmentowe chowają się pod sufitem, lub – jak w przypadku bocznych bram segmentowych – otwierają się na bok. Garażowe bramy segmentowe zbudowane są z poszczególnych segmentów, które przesuwają się w bocznych prowadnicach w górę i w dół. Dzięki temu kierowca może zaparkować samochód tuż przed samą bramą lub zaraz za nią wewnątrz garażu. Garażowe bramy segmentowe charakteryzują się m.in. wysoką izolacyjnością cieplną i są szczególnie popularne wśród prywatnych inwestorów.

W sytuacji, gdy miejsce pod sufitem garażowym musi pozostać wolne, mogą być zastosowane dwa inne typy bram: boczne bramy segmentowe, umieszczane na ścianie obok otworu garażowego oraz garażowe bramy rolowane, zwijane na wale bezpośrednio nad otworem. Obydwa typy odznaczają się wysoką – jak w przypadku bram rolowanych lub bardzo wysoką jak w przypadku bocznych bram segmentowych – izolacyjnością cieplną i są dostępne w wielu wzorach i kolorach umożliwiających ich dostosowanie do elewacji budynku. Bramy uchylne to korzystne cenowo i otwierane pionowo bramy garażowe, które najlepiej sprawdzają się w nieocieplanych, wolnostojących budynkach

Drewno czy stal – jaki materiał wybrać?

Typowymi materiałami wykorzystywanymi do produkcji bram garażowych są drewno i stal. Bramy garażowe z naturalnego drewna dostępne są w wielu wzorach i pasują doskonale do budynków z wieloma drewnianymi elementami. Ze względu na to, że drewno jest surowcem naturalnym, wykonane z niego bramy wymagają szczególnej pielęgnacji a ich ceny są wyższe od bram stalowych. Systematyczna pielęgnacja drewnianych bram garażowych pozwala cieszyć się nimi przez długie lata.

Stalowe bramy garażowe są trwałe i wytrzymałe. Ocynkowany ogniowo materiał i wysokiej jakości obustronna powłoka gruntująca chronią powierzchnię bramy i zabezpieczają całą konstrukcję przed szkodliwym działaniem korozji. Do niewątpliwych zalet stalowych bram garażowych należą również m.in. wysoka lub bardzo wysoka izolacyjność cieplna oraz łatwość pielęgnacji.

Rola izolacji garażu

Izolacja garażu ma bardzo duże znaczenie, szczególnie w przypadku, gdy garaż znajduje się bezpośrednio w bryle budynku lub jest używany jako warsztat. Ocieplane garażowe bramy segmentowe posiadają bardzo wysoki poziom izolacyjności cieplnej. Ponadto – dzięki stabilnej płycie bramy – poruszają się stosunkowo cicho, dzięki czemu nie przeszkadzają w wykonywaniu czynności wymagających koncentracji. Dodatkowe zestawy ThermoFrame wykonane z tworzywa sztucznego i stosowane do montażu ościeżnicy bramy minimalizują ryzyko powstawania mostka termicznego między ścianą, a ościeżnicą. Zastosowanie takich zestawów pozwala na zwiększenie izolacyjności cieplnej o kolejne 15%.

Dostęp do garażu

Gdy nie istnieje możliwość przejścia z garażu bezpośrednio do domu, zalecany jest wybór bramy z drzwiami przejściowymi. Takie drzwi są częścią płyty bramy i mogą być otwierane wówczas, gdy brama jest zamknięta.  To praktyczne rozwiązanie  umożliwia wejście do garażu bez każdorazowego otwierania bramy garażowej. Aby zminimalizować ryzyko potknięcia się, drzwi w bramie zostały wyposażone w bardzo niski, niemal niewyczuwalny próg. W przypadku dużych garaży można także zastosować drzwi boczne.

Zalety automatycznych bram garażowych

Napędy do bram garażowych należą dziś niemal w każdym przypadku do wyposażenia standardowego bramy garażowej. Zaletą automatycznych bram garażowych jest ich niezwykle wygodna obsługa za pomocą nadajnika radiowego bez konieczności wychodzenia z samochodu.

Rozwiązania BiSecur SmartHome pozwalają natomiast na sterowanie bramą za pomocą smartfonu – zawsze i z każdego miejsca. Dzięki – działającemu nawet bez prądu – zabezpieczeniu przed podważeniem, automatyczne bramy garażowe gwarantują wysoką ochronę przed włamaniem.

Powody, dla których warto wybrać bramy garażowe Hörmann

Niemiecka jakość marki

Niemiecka jakość marki

Produkty Hörmann są konstruowane i produkowane przez firmę Hörmann w wysoko wyspecjalizowanych zakładach.

Produkty dla pokoleń

Produkty dla pokoleń

Produkty seryjne poddawane są próbom wytrzymałościowym przeprowadzanym w rzeczywistych warunkach, co pozwala osiągnąć wysoką jakość marki Hörmann.

Pod kątem przyszłości

Pod kątem przyszłości

Firma Hörmann jest przykładem dla innych, dlatego pokrywa obecnie 100 % zapotrzebowania na energię elektryczną ze źródeł ekologicznych.