Przeciwpożarowe bramy przesuwne Hörmann

Przeciwpożarowe bramy przesuwne

 

Przeciwpożarowe bramy przesuwne dla niezawodnej ochrony obiektów

Firma Hörmann dostarcza niezawodne bramy przesuwne w wersji 1- i 2-skrzydłowej do wszystkich obiektów - w zależności od obciążenia ogniowego i trybu eksploatacji. Konstrukcje przeciwpożarowe są badane według normy PN-EN 1634-1. Posiadają Aprobatę Techniczną oraz Certyfikat Zgodności wydany przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie.

Przeciwpożarowe bramy przesuwne, które pełnią także funkcję dymoszczelną i zabezpieczają drogi ewakuacyjne, są dodatkowo badane według normy PN-EN 1634-3. Bramy te zaleca się montować w obiektach, w których przebywa i przemieszcza się dużo ludzi, aby w razie pożaru chronić użytkowników przed ogniem i dymem.

Przechodzenie przez bramę lub przejeżdżanie małymi wózkami transportowymi ułatwiają drzwi przejściowe/ewakuacyjne wbudowane w przesuwnej bramie przeciwpożarowej. Drzwi przejściowe/ewakuacyjne są ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego wyposażone w górny samozamykacz z szyną prowadzącą.

Przeciwpożarowe bramy przesuwne firmy Hörmann

Powody, dla których warto wybrać przeciwpożarowe i dymoszczelne bramy przesuwne Hörmann

Efektowny wygląd bramy

Efektowny wygląd bramy

Bramy przesuwne Hörmann zawdzięczają swój nowoczesny wygląd elementom, których przymyk wykonano z zastosowaniem opatentowanego rowka w kształcie litery V bez widocznych połączeń śrubowych. Dużą stabilność bramy zapewnia zazębiający się nasadowy profil labiryntowy. Elementy o grubości jedynie 72 mm, płasko klejone na całej powierzchni, są ze sobą połączone w układzie szeregowym za pomocą gwintowanych wkrętów. Taka konstrukcja pozwala uzyskać stabilną płytę bramy, charakteryzującą się równoległym wykonaniem styków poszczególnych elementów o idealnie równej szerokości.

W bramach o wysokości do 9 m poszczególne elementy są produkowane z całego arkusza blachy, bez widocznych spoin. Ta technologia pozwala uzyskać efektowny wygląd bramy.
Precyzyjnie prowadzona płyta bramy

Precyzyjnie prowadzona płyta bramy

Cylindryczna rolka bieżna i stabilna rolka prowadząca w połączeniu z opatentowaną szyną bieżną gwarantują optymalne rozłożenie sił. Łożyskowane okucie zawieszające gwarantuje cichą pracę i łatwą obsługę bramy. Szyna bieżna może być precyzyjnie regulowana w 3 płaszczyznach za pomocą śrub regulacyjnych. Dzięki zastosowaniu przysłony szyny bieżnej w kolorze płyty bramy uzyskuje się wyjątkowo harmonijny wygląd całości.

Bez przylgi i profilu wpustowego

Bez przylgi i profilu wpustowego

Ta opcjonalna wersja wykonania bramy stanowi alternatywne rozwiązanie dla 2-skrzydłowych drzwi rozwiernych stosowanych w budownictwie obiektowym, np. do zamykania wejść. Ze względu na to, że brama w obszarze wpustowym domyka się bezprzylgowo do zamontowanej na ścianie przysłony ze stali nierdzewnej, przejście w świetle jest szersze, a profil wpustowy nie wpływa na atrakcyjny wygląd bramy. W przypadku, gdy obszar odstawiania bramy jest wykonany w formie niszy z klapą do nisz, brama pozostaje niemal niewidoczna.

Bezpieczeństwo gwarantują: sprężynowe trzpienie wpustowe ze stali nierdzewnej, uszczelki pęczniejące w razie pożaru i podwójna uszczelka gumowa.
Z komfortowym napędem

Z komfortowym napędem

Połączenie bramy przesuwnej ze stali lub stali nierdzewnej z napędami SupraMatic HT lub ITO 400 umożliwia szybkie otwieranie i zamykanie bramy podczas codziennej eksploatacji. Standardowa funkcja łagodnego rozruchu i łagodnego zatrzymania realizowana przez napędy SupraMatic HT i ITO 400 FU gwarantuje szczególnie oszczędny i spokojny bieg bramy. Komfortowa obsługa za pomocą nadajnika, sterownika na przycisk lub sterownika na kluczyk. W razie pożaru opatentowany mechanizm odblokowuje napęd. Następnie brama zamyka się z wykorzystaniem przeciwwagi.

Prospekty