Bramy do garaży zbiorczych Hörmann

Bramy do garaży zbiorczych

 

Bramy do garaży zbiorczych – wiele wersji wykonania, jedna jakość

Najbardziej charakterystyczne cechy bram do garaży zbiorczych to optymalna ekonomiczność, niezawodność, bezpieczeństwo działania i wyjątkowo cicha praca, nawet przy dużej częstotliwości używania.

Uchylna brama N 500 jest idealna do prywatnych podwójnych garaży i do garaży zbiorczych na maks. 25 miejsc postojowych. Uchylna brama ET 500 wychyla się podczas otwierania i zamykania jedynie 30 mm poza otwór i dlatego może być montowana na przykład w budynkach położonych bezpośrednio przy chodnikach dla pieszych. Konstrukcja przesuwnej bramy ST 500 wyróżnia się natomiast małą głębokością zabudowy w obszarze nadproża.

Szybkobieżna brama segmentowa z mikroprofilowaną powierzchnią jest szybka i bardzo atrakcyjna wizualnie.

Bramy uchylne, charakteryzujące się szczególnie wytrzymałą konstrukcją i nieskomplikowaną obsługą, nadają się szczególnie do bezpiecznego zamykania miejsc postojowych w garażach zbiorczych. Różne warianty otworów wentylacyjnych gwarantują optymalne wietrzenie garażu.

Prosta konstrukcja bram i krat rolowanych decyduje o ich wyjątkowej wytrzymałości. Kompaktowy wał nawijający zajmuje minimalną ilość miejsca pod nadprożem. W bardzo ciasnych garażach istnieje też możliwość montażu bramy na zewnętrz.

Wszystkie typy bram są dostępne w szerokim wyborze wzorów i nadają się do indywidualnej aranżacji.

Bramy do garaży zbiorczych Hörmann
Bramy rolowane do garaży zbiorczych Hörmann
Kraty do garaży zbiorczych firmy Hörmann

Powody, dla których warto wybrać bramy do garaży zbiorczych Hörmann

Płynna i cicha praca bramy również przy częstym użytkowaniu

Płynna i cicha praca bramy również przy częstym użytkowaniu

Podwójne rolki bieżne w prowadnicy i łożyskowane rolki prowadzące gwarantują łagodną, cichą i precyzyjną pracę bramy – również podczas długotrwałego użytkowania. Konstrukcja bramy uchylnej ET 500 oraz bramy przesuwnej ST 500 przeznaczona jest na co najmniej 250000 cykli bramy. Brama uchylna N 500 może być wyposażona opcjonalnie w pakiet wzmocnionych sprężyn wytrzymujących co najmniej 100000 cykli bramy.

Konstrukcja bezpieczna pod każdym względem

Konstrukcja bezpieczna pod każdym względem

Otwarta konstrukcja z bezpiecznymi odstępami między płytą bramy a bryłą budynku zapewnia niezawodną ochronę przed zranieniem palców w obszarze dolnych i bocznych krawędzi bramy. Profil z EPDM o specjalnym kształcie osłania krawędź zamykającą skrzydła bramy. W przypadku bramy uchylnej ET 500 i bramy przesuwnej ST 500 zintegrowana fotokomórka dodatkowo zabezpiecza strefę pracy bramy.

Brama i napęd badane jako całość

Brama i napęd badane jako całość

Wszystkie bramy do garaży zbiorczych są badane i certyfikowane zawsze w połączeniu z odpowiednimi napędami przez niezależne i akredytowane instytucje. Daje to pewność, że zestaw tworzony przez bramę i napęd będzie działać niezawodnie i bezpiecznie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku montażu bramy w obiektach użyteczności publicznej, na przykład w garażach podziemnych i zbiorczych.

Praktyczne drzwi przejściowe i drzwi boczne

Praktyczne drzwi przejściowe i drzwi boczne

Bramy do garaży zbiorczych mogą być wyposażone również w praktyczne drzwi przejściowe lub boczne, wizualnie dopasowane do danego wzoru bramy. Istnieje możliwość umieszczenia drzwi przejściowych po lewej lub prawej stronie bramy bądź na jej środku. Samozamykacz górny wchodzi w skład wyposażenia standardowego.

System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

Dwukierunkowy system sterowania radiowego BiSecur wykorzystuje nowatorską technologię do komfortowej i bezpiecznej obsługi napędów do bram garażowych i wjazdowych, napędów drzwiowych, oświetlenia i wielu innych produktów.

Opracowany przez firmę Hörmann i wyjątkowo bezpieczny system szyfrowania BiSecur charakteryzuje się stabilnym zasięgiem odpornym na zakłócenia i gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum i niezależne instytuty badawcze.
Komfortowy odczyt położenia bramy

Komfortowy odczyt położenia bramy

Już nigdy więcej nie będziecie Państwo musieli sprawdzać położenia bramy.

Wystarczy naciśnięcie przycisku, by po kolorze diody LED na nadajniku HS 5 BS rozpoznać jej położenie. Ponowne naciśnięcie przycisku umożliwia jej zamknięcie*. Nie można bardziej wygodnie i bezpiecznie sterować bramą.

*Jeżeli brama znajduje się poza zasięgiem wzroku, do jej obsługi wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki.

Inteligentna obsługa przez aplikację

Inteligentna obsługa przez aplikację

Smartfon może pełnić rolę nadajnika — nowa aplikacja Hörmann BlueSecur umożliwia wygodną obsługę bramy garażowej lub drzwi zewnętrznych przy pomocy technologii Bluetooth*. Dostępna jest też możliwość stałego lub tymczasowego przenoszenia dodatkowych uprawnień użytkowników** na smartfony innych członków rodziny, tak aby każdy z nich mógł zawsze korzystać z tego rozwiązania.

* W połączeniu z wewnętrznym / zewnętrznym odbiornikiem Bluetooth firmy Hörmann ** Wymagane ewentualne dokonanie zakupów w aplikacji AppStore lub Google Play.
Prospekty