Bramy uchylne Hörmann

Bramy uchylne

Bramy uchylne Hörmann

Najwyższa jakość w pięknej oprawie

Bramy uchylne marki Hörmann to gwarancja najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Wszystko przemawia za oryginałem: atrakcyjny wygląd, komfort obsługi i zastosowanie zaawansowanej techniki. Sekretem jakości każdej bramy uchylnej jest ponad 50 lat doświadczenia i know-how w produkcji bram garażowych. Niebanalne wzory pozwolą Państwu znaleźć swoją wymarzoną bramę.

Kolorystyka bram stalowych jest niezwykle bogata. W wersji standardowej występują w kolorze białym, 7 korzystnych cenowo kolorach preferowanych oraz niemal 200 kolorach z palety RAL (z wyjątkiem kolorów perłowych, świecących i metalizujących).

Bramy z wypełnieniem z litego drewna wykonane są ze świerku skandynawskiego lub świerku kanadyjskiego.

Zwieńczeniem bogatej oferty bram uchylnych marki Hörmann są idealnie pasujące drzwi boczne. Dzięki zastosowaniu tej samej stylistyki drzwi boczne i brama uchylna tworzą spójną, zachwycającą całość architektoniczną.

Bramy uchylne Hörmann spełniają wysokie wymogi normy europejskiej PN-EN 13241-1. Przy pomocy listy kontrolnej bezpieczeństwa można sprawdzić, czy Państwa stara brama garażowa spełnia aktualnie obowiązujące europejskie normy bezpieczeństwa.

Stalowa brama uchylna Hörmann

Zestawienie wzorów bram stalowych

Wzór 902, biały RAL 9016

Wzór 941, biały RAL 9016

Wzór 957, biały RAL 9016

Wzór 990, biały RAL 9016

Wzór 968, biały RAL 9016

Wzór 984, biały RAL 9016

Wzór 985, biały RAL 9016

Wzór 971, biały RAL 9016

Wzór 973, biały RAL 9016

Wzór 975, biały RAL 9016

Wzór 977, biały RAL 9016

Wzór 979, biały RAL 9016

Wzór 913, biały RAL 9016

Wzór 914, biały RAL 9016

Wzór 988, biały RAL 9016

Wzór 903, biały RAL 9016

Wzór 904, biały RAL 9016

Zestawienie wzorów bram z litego drewna

Wzór 925, świerk skandynawski

Wzór 927, świerk skandynawski

Wzór 931, świerk skandynawski

Wzór 933, świerk skandynawski

Wzór 937, świerk skandynawski

Wzór 934, świerk skandynawski

Wzór 936, świerk skandynawski

Wzór 905, świerk skandynawski

Powody, dla których warto wybrać bramy uchylne Hörmann

Inteligentne rozwiązania zabezpieczające

Inteligentne rozwiązania zabezpieczające

Przykładem wyposażenia gwarantującego najwyższe bezpieczeństwo obsługi bram uchylnych są elastyczne nakładki ochronne na ramionach dźwigni oraz elastyczne listwy z tworzywa sztucznego umieszczone między płytą bramy a ramą. Elementy te minimalizują ryzyko przypadkowego zgniecenia lub przytrzaśnięcia palców.

Tak wysoki standard bezpieczeństwa spełniają wyłącznie bramy uchylne Hörmann.
Trwałe i optymalne zabezpieczenie

Trwałe i optymalne zabezpieczenie

W razie pęknięcia po wielu latach użytkowania jednej ze sprężyn na ramieniu dźwigni, pozostałe nadal zabezpieczają bramę. W ten sposób brama jest skutecznie chroniona przed opadnięciem. Odstęp między zwojami sprężyn jest tak niewielki, że nie stanowi zagrożenia nawet dla małych palców dziecka.

Brama przyjazna w użytkowaniu

Brama przyjazna w użytkowaniu

Po całkowitym otwarciu bramy następuje jej zamortyzowanie i brama bezpiecznie zatrzymuje się w zagłębieniu szyny.

Specjalnie ukształtowane ramię dźwigni podczas zamykania dociska bramę do ościeżnicy i brama samoczynnie się zamyka. Takie rozwiązanie eliminuje powstawanie szczeliny między bramą a ramą.

Innowacyjne ryglowanie zabezpieczające

Innowacyjne ryglowanie zabezpieczające

Jedyne w swoim rodzaju ryglowanie z zapadką obrotową stosowane w bramach uchylnych Hörmann dociska naroża płyty do ramy, co stanowi o wiele skuteczniejsze rozwiązanie niż zwykłe zamknięcia ze sztangą.

Podważenie bramy jest praktycznie niemożliwe

Przy pomocy dodatkowego zestawu do łatwego samodzielnego montażu można później wyposażyć bramę w dodatkowe ryglowanie na górnej ramie.

System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

Napędy z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego BiSecur wykorzystują nowoczesną technologię do komfortowej i bezpiecznej obsługi bram garażowych i wjazdowych, drzwi, oświetlenia i wielu innych produktów.

Opracowany przez firmę Hörmann wyjątkowo bezpieczny system kodowania BiSecur charakteryzuje się stabilnym zasięgiem odpornym na zakłócenia i gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum.
Idealnie dopasowane i w 100 % kompatybilne

Idealnie dopasowane i w 100 % kompatybilne

Wszystkie napędy, odbiorniki i elementy obsługi BiSecur są w 100 % kompatybilne

Za pomocą nadajnika lub radiowego sterownika kodowanego można wygodnie otwierać nie tylko bramę garażową, ale także wyposażoną w napęd Hörmann bramę wjazdową, napędy, drzwi oraz inne urządzenia z odbiornikami BiSecur firmy Hörmann. Nasza aplikacja* w połączeniu z bramką Gateway BiSecur firmy Hörmann umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i wjazdowej Hörmann, drzwiami zewnętrznymi** Hörmann lub napędem drzwi wewnętrznych PortaMatic oraz innymi urządzeniami za pomocą smartfonu lub tabletu.

* Dla smartfonu lub tabletu z systemem iOS i Android ** Do korzystania z tej funkcji zewnętrzne drzwi wejściowe ThermoCarbon / ThermoSafe muszą być wyposażone w zamek automatyczny S5 / S7 Smart.
Komfortowy odczyt położenia bramy

Komfortowy odczyt położenia bramy

Już nigdy więcej nie będą Państwo musieli sprawdzać, czy brama na pewno jest zamknięta. Wystarczy naciśnięcie przycisku, by po kolorze diody LED na nadajniku HS 5 BS rozpoznać położenie bramy. Ponowne naciśnięcie przycisku umożliwia jej zamknięcie*. Nie można bardziej wygodnie i bezpiecznie sterować bramą.

Nasza nowa aplikacja ** w połączeniu z bramką LAN / WLAN Hörmann BiSecur umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i wjazdowej Hörmann, drzwiami zewnętrznymi Hörmann*** i innymi urządzeniami za pomocą smartfona lub tabletu.

* Jeżeli brama znajduje się poza zasięgiem wzroku, do jej obsługi wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki. ** Dla systemów operacyjnych iOS i Android *** Z wyposażeniem specjalnym
Nagrodzone wzornictwo

Nagrodzone wzornictwo

Oprócz ciekawej stylistyki w kolorze czarnym lub białym, nowe ekskluzywne nadajniki BiSecur charakteryzują się eleganckim i ergonomicznym kształtem.

Nadajniki Hörmann BiSecur z opcjonalną błyszczącą powierzchnią, przypominającą wykończenie lakierem fortepianowym, otrzymały renomowaną nagrodę Reddot Design Award za wyjątkową stylistykę.

Na zdjęciu nadajnik HS 5 BS ze stacją (opcjonalnie).

Galeria zdjęć

Brama stalowa - wzór 902 Hörmann

Brama stalowa wzór 902

kolor biały RAL 9016

Brama stalowa - wzór 905 Hörmann

Wzór 905

z wypełnieniem wykonanym przez odbiorcę

Brama z litego drewna - wzór 933 Hörmann

Brama z litego drewna wzór 933

świerk skandynawski

Brama stalowa - wzór 973 Hörmann

Brama stalowa wzór 973

Decograin Golden Oak

Brama stalowa - wzór 990 Hörmann

Brama stalowa wzór 990

kolor zielony RAL 6009

Brama z litego drewna - wzór 925 Hörmann

Brama z litego drewna wzór 925

świerk skandynawski kolor zielony

Prospekty
Filmy
Garagentor-Antriebe - Beruhigend Sicher

Napędy do bram garażowych - pełne bezpieczeństwo

Montaż bocznej bramy segmentowej HST

Hörmann Funksystem BiSecur

Bezpieczny, komfortowy, wyjątkowy: system sterowania radiowego Hörmann BiSecur

Automatyczne wietrzenie garażu

Montaż garażowej bramy segmentowej LPU