Bramy RollMatic

Bramy RollMatic

Uniwersalne bramy RollMatic

Bramy RollMatic zapewniają oszczędność miejsca – dzięki pionowemu otwieraniu pozostawiają wolną przestrzeń zarówno w garażu, jak i przed nim. Są to bramy uniwersalne, można je więc zamontować niemal wszędzie; kształt otworu garażowego nie ma znaczenia – może być prostokątny, skośny, zakończony łukiem segmentowym lub półkolistym.

Niezwykle estetyczne wykończenia powierzchni bram garażowych RollMatic umożliwiają optymalne dopasowanie bramy do architektury Państwa domu. Naturalny wygląd bramy gwarantują dwa rodzaje powierzchni drewnopodobnej do wyboru: Decograin i Decopaint. Dla uzyskania szczególnie eleganckiego efektu polecamy wybór nowego wariantu kolorystycznego Noir 2100 Sablé Anthrazit Metallic. Ponadto bogata oferta obejmuje także 11 kolorów preferowanych w jednej cenie. Oczywiście do bramy można też dopasować drzwi boczne.

Brama garażowa RollMatic

Garażowa brama rolowana RollMatic

w kolorze Noir 2100 Sablé Anthrazit Metallic

Bramy rolowane RollMatic

Brama rolowana RollMatic Hörmann

Koncepcja konstrukcyjna bramy rolowanej RollMatic opiera się na szeregu innowacyjnych rozwiązań zapewniających wysoki komfort użytkowania; obejmuje ona przy tym każdy aspekt produktu: od niezwykle prostego montażu po dopracowane w każdym detalu patenty zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa.

Standardowy napęd jest umieszczony poza obudową wału nawijającego, co ułatwia jego konserwację, a zintegrowane funkcje łagodnego rozruchu i zatrzymania gwarantują spokojną, dyskretną i oszczędną pracę bramy. Dzięki zastosowaniu bezawaryjnego automatycznego mechanizmu różnicowego oraz wyrównania sprężynowego można zrezygnować z zabezpieczenia krawędzi zamykającej.

Brama rolowana RollMatic

Garażowa brama rolowana RollMatic

w kolorze białym RAL 9016

Bramy podsufitowe RollMatic OD

Brama podsufitowa RollMatic OD

Brama podsufitowa RollMatic OD

w kolorze antracytowym RAL 7016

Brama podsufitowa RollMatic OD Hörmann

Brama podsufitowa RollMatic OD

w kolorze białym RAL 9016

Brama podsufitowa RollMatic OD zajmuje niewiele miejsca, przez co idealnie nadaje się do modernizowanych garaży. Dzięki wąskiej konstrukcji można ją montować nawet w bardzo ciasnych garażach. Wymagana wysokość nadproża dla tego kompaktowego rozwiązania wynosi jedynie 60 mm.

Standardowy napęd ProMatic może być zamontowany na prawej lub lewej poziomej prowadnicy i nie wymaga dodatkowego miejsca pod nadprożem.

Dzięki zastosowaniu opcjonalnego napędu SupraMatic brama podsufitowa otwiera się szybciej i sprawia, że wjadą Państwo samochodem prosto z ulicy do garażu. Generuje to dodatkowe oszczędności, a tak komfortowe funkcje, jak dodatkowa wysokość otwarcia umożliwiająca np. przewietrzenie garażu, czy włączanie i wyłączanie pilotem oświetlenia napędu sprawiają, że brama podsufitowa RollMatic OD z napędem SupraMatic nie ma sobie równych.

Powody, dla których warto wybrać bramy garażowe RollMatic firmy Hörmann

Niezawodne zrównoważenie ciężaru

Niezawodne zrównoważenie ciężaru

System zrównoważenia ciężaru wbudowany w prowadnicach wspomaga napęd podczas otwierania i zamykania bramy i chroni mechanizm samego napędu. Pakiety wielu sprężyn i podwójne stalowe liny zabezpieczają płaszcz bramy przed opadnięciem w każdym położeniu. Bramę można łatwo otworzyć ręcznie na wypadek awarii. Brama rolowana nie wymaga do tego celu korby ręcznej.

Komfortowy odczyt położenia bramy

Komfortowy odczyt położenia bramy

Już nigdy więcej nie będziecie Państwo musieli sprawdzać położenia bramy.

Wystarczy naciśnięcie przycisku, by po kolorze diody LED na nadajniku HS 5 BS rozpoznać jej położenie. Ponowne naciśnięcie przycisku umożliwia jej zamknięcie*. Nie można bardziej wygodnie i bezpiecznie sterować bramą.

*Jeżeli brama znajduje się poza zasięgiem wzroku, do jej obsługi wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki.

Kompaktowa brama rolowana

Kompaktowa brama rolowana

Bramy rolowane RollMatic są najlepszym wyborem, gdy garaż jest zbyt mały na montaż bramy podsufitowej lub bramy segmentowej lub gdy z innych powodów miejsce pod sufitem w garażu musi zostać puste. Płaszcz otwartej bramy rolowanej tworzy kompaktowy zwój w nadprożu otworu garażowego, a obszar pod sufitem można wykorzystać na zamontowanie oświetlenia lub jako dodatkowe miejsce do przechowywania.

W takich sytuacjach montażowych, jak garaże z niewielką ilością miejsca po bokach, oferujemy bramę RollMatic w wersji rolowanej na zewnątrz do montażu przed otworem garażu.
Nagrodzone wzornictwo

Nagrodzone wzornictwo

Oprócz ciekawej stylistyki w kolorze czarnym lub białym, nowe ekskluzywne nadajniki BiSecur charakteryzują się eleganckim i ergonomicznym kształtem.

Nadajniki Hörmann BiSecur z opcjonalną błyszczącą powierzchnią, przypominającą wykończenie lakierem fortepianowym, otrzymały renomowaną nagrodę Reddot Design Award za wyjątkową stylistykę.

Na zdjęciu nadajnik HS 5 BS ze stacją (opcjonalnie).

System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

Napędy z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego BiSecur wykorzystują nowoczesną technologię do komfortowej i bezpiecznej obsługi bram garażowych i wjazdowych, drzwi, oświetlenia i wielu innych produktów.

Opracowany przez firmę Hörmann wyjątkowo bezpieczny system kodowania BiSecur charakteryzuje się stabilnym zasięgiem odpornym na zakłócenia i gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum.
Mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy)

Mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy)

Bramy RollMatic standardowo wyposażone są w napęd z funkcją łagodnego startu i zatrzymania, dzięki czemu mechanizm bramy jest dodatkowo chroniony, a jej eksploatacja jest wyjątkowo cicha. System zrównoważenia ciężaru i niezawodny mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy) natychmiast zatrzymuje bramę w przypadku natrafienia na przeszkodę. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zalecamy instalację bezdotykowej fotokomórki.

Idealnie dopasowane i w 100 % kompatybilne

Idealnie dopasowane i w 100 % kompatybilne

Wszystkie napędy, odbiorniki i elementy obsługi BiSecur są w 100 % kompatybilne

Za pomocą nadajnika lub radiowego sterownika kodowanego można wygodnie otwierać nie tylko bramę garażową, ale także wyposażoną w napęd Hörmann bramę wjazdową, napędy, drzwi oraz inne urządzenia z odbiornikami BiSecur firmy Hörmann. Nasza aplikacja* w połączeniu z bramką Gateway BiSecur firmy Hörmann umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i wjazdowej Hörmann, drzwiami zewnętrznymi** Hörmann lub napędem drzwi wewnętrznych PortaMatic oraz innymi urządzeniami za pomocą smartfonu lub tabletu.

* Dla smartfonu lub tabletu z systemem iOS i Android ** Do korzystania z tej funkcji zewnętrzne drzwi wejściowe ThermoCarbon / ThermoSafe muszą być wyposażone w zamek automatyczny S5 / S7 Smart.
Brama podsufitowa do niskich garaży

Brama podsufitowa do niskich garaży

Bramy podsufitowe RollMatic OD szczególnie nadają się do garaży z bardzo niskim nadprożem. Płaszcz bramy jest prowadzony  w wąskich prowadnicach pod sufitem. Napęd montowany z boku zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu brama RollMatic OD wymaga nadproża o wysokości jedynie 60 mm.

Galeria zdjęć

Hörmann garażowa brama rolowana

Garażowa brama rolowana

z powierzchnią Decograin Golden Oak

Garażowa brama rolowana i drzwi boczne Hörmann

Garażowa brama rolowana i drzwi boczne

w kolorze białym RAL 9016

Biała brama rolowana Hörmann

Garażowa brama rolowana

w kolorze białym RAL 9016

Prospekty
Filmy
Hörmann Funksystem BiSecur

Bezpieczny, komfortowy, wyjątkowy: system sterowania radiowego Hörmann BiSecur

Montaż bramy garażowej RollMatic OD

Montaż garażowej bramy rolowanej RollMatic