Bramy RollMatic

Bramy RollMatic

Uniwersalne bramy RollMatic

Bramy RollMatic zapewniają oszczędność miejsca – dzięki pionowemu otwieraniu pozostawiają wolną przestrzeń zarówno w garażu, jak i przed nim. Są to bramy uniwersalne, można je więc zamontować niemal wszędzie; kształt otworu garażowego nie ma znaczenia – może być prostokątny, skośny, zakończony łukiem segmentowym lub półkolistym.

Niezwykle estetyczne wykończenia powierzchni bram garażowych RollMatic umożliwiają optymalne dopasowanie bramy do architektury Państwa domu. Naturalny wygląd bramy gwarantują dwa rodzaje powierzchni drewnopodobnej do wyboru: Decograin i Decopaint. Dla uzyskania szczególnie eleganckiego efektu polecamy wybór nowego wariantu kolorystycznego Noir 2100 Sablé Anthrazit Metallic. Ponadto bogata oferta obejmuje także 11 kolorów preferowanych w jednej cenie. Oczywiście do bramy można też dopasować drzwi boczne.

Brama garażowa RollMatic

Garażowa brama rolowana RollMatic

w kolorze Noir 2100 Sablé Anthrazit Metallic

Bramy rolowane RollMatic

Brama rolowana RollMatic Hörmann

Koncepcja konstrukcyjna bramy rolowanej RollMatic opiera się na szeregu innowacyjnych rozwiązań zapewniających wysoki komfort użytkowania; obejmuje ona przy tym każdy aspekt produktu: od niezwykle prostego montażu po dopracowane w każdym detalu patenty zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa.

Standardowy napęd jest umieszczony poza obudową wału nawijającego, co ułatwia jego konserwację, a zintegrowane funkcje łagodnego rozruchu i zatrzymania gwarantują spokojną, dyskretną i oszczędną pracę bramy. Dzięki zastosowaniu bezawaryjnego automatycznego mechanizmu różnicowego oraz wyrównania sprężynowego można zrezygnować z zabezpieczenia krawędzi zamykającej.

Brama rolowana RollMatic

Garażowa brama rolowana RollMatic

w kolorze białym RAL 9016

Bramy podsufitowe RollMatic OD

Brama podsufitowa RollMatic OD

Brama podsufitowa RollMatic OD

w kolorze antracytowym RAL 7016

Brama podsufitowa RollMatic OD Hörmann

Brama podsufitowa RollMatic OD

w kolorze białym RAL 9016

Brama podsufitowa RollMatic OD zajmuje niewiele miejsca, przez co idealnie nadaje się do modernizowanych garaży. Dzięki wąskiej konstrukcji można ją montować nawet w bardzo ciasnych garażach. Wymagana wysokość nadproża dla tego kompaktowego rozwiązania wynosi jedynie 60 mm.

Standardowy napęd ProMatic może być zamontowany na prawej lub lewej poziomej prowadnicy i nie wymaga dodatkowego miejsca pod nadprożem.

Dzięki zastosowaniu opcjonalnego napędu SupraMatic brama podsufitowa otwiera się szybciej i sprawia, że wjadą Państwo samochodem prosto z ulicy do garażu. Generuje to dodatkowe oszczędności, a tak komfortowe funkcje, jak dodatkowa wysokość otwarcia umożliwiająca np. przewietrzenie garażu, czy włączanie i wyłączanie pilotem oświetlenia napędu sprawiają, że brama podsufitowa RollMatic OD z napędem SupraMatic nie ma sobie równych.

Powody, dla których warto wybrać bramy garażowe RollMatic firmy Hörmann

Niezawodne zrównoważenie ciężaru

Niezawodne zrównoważenie ciężaru

System zrównoważenia ciężaru wbudowany w prowadnicach wspomaga napęd podczas otwierania i zamykania bramy i chroni mechanizm samego napędu. Pakiety wielu sprężyn i podwójne stalowe liny zabezpieczają płaszcz bramy przed opadnięciem w każdym położeniu. Bramę można łatwo otworzyć ręcznie na wypadek awarii. Brama rolowana nie wymaga do tego celu korby ręcznej.

Komfortowy odczyt położenia bramy

Komfortowy odczyt położenia bramy

Już nigdy więcej nie będziecie Państwo musieli sprawdzać położenia bramy.

Wystarczy naciśnięcie przycisku, by po kolorze diody LED na nadajniku HS 5 BS rozpoznać jej położenie. Ponowne naciśnięcie przycisku umożliwia jej zamknięcie*. Nie można bardziej wygodnie i bezpiecznie sterować bramą.

*Jeżeli brama znajduje się poza zasięgiem wzroku, do jej obsługi wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki.

Kompaktowa brama rolowana

Kompaktowa brama rolowana

Bramy rolowane RollMatic są najlepszym wyborem, gdy garaż jest zbyt mały na montaż bramy podsufitowej lub bramy segmentowej lub gdy z innych powodów miejsce pod sufitem w garażu musi zostać puste. Płaszcz otwartej bramy rolowanej tworzy kompaktowy zwój w nadprożu otworu garażowego, a obszar pod sufitem można wykorzystać na zamontowanie oświetlenia lub jako dodatkowe miejsce do przechowywania.

W takich sytuacjach montażowych, jak garaże z niewielką ilością miejsca po bokach, oferujemy bramę RollMatic w wersji rolowanej na zewnątrz do montażu przed otworem garażu.
Inteligentna obsługa przez aplikację

Inteligentna obsługa przez aplikację

Smartfon może pełnić rolę nadajnika — nowa aplikacja Hörmann BlueSecur umożliwia wygodną obsługę bramy garażowej lub drzwi zewnętrznych przy pomocy technologii Bluetooth*. Dostępna jest też możliwość stałego lub tymczasowego przenoszenia dodatkowych uprawnień użytkowników** na smartfony innych członków rodziny, tak aby każdy z nich mógł zawsze korzystać z tego rozwiązania.

* W połączeniu z wewnętrznym / zewnętrznym odbiornikiem Bluetooth firmy Hörmann ** Wymagane ewentualne dokonanie zakupów w aplikacji AppStore lub Google Play.
System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

Dwukierunkowy system sterowania radiowego BiSecur wykorzystuje nowatorską technologię do komfortowej i bezpiecznej obsługi napędów do bram garażowych i wjazdowych, napędów drzwiowych, oświetlenia i wielu innych produktów.

Opracowany przez firmę Hörmann i wyjątkowo bezpieczny system szyfrowania BiSecur charakteryzuje się stabilnym zasięgiem odpornym na zakłócenia i gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum i niezależne instytuty badawcze.
Mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy)

Mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy)

Bramy RollMatic standardowo wyposażone są w napęd z funkcją łagodnego startu i zatrzymania, dzięki czemu mechanizm bramy jest dodatkowo chroniony, a jej eksploatacja jest wyjątkowo cicha. System zrównoważenia ciężaru i niezawodny mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy) natychmiast zatrzymuje bramę w przypadku natrafienia na przeszkodę. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zalecamy instalację bezdotykowej fotokomórki.

Perfekcyjnie dopasowany

Perfekcyjnie dopasowany

Wszystkie napędy, odbiorniki i elementy obsługi BiSecur są w 100 % kompatybilne. Jednym przyciskiem na nadajniku lub za pomocą sterownika radiowego można wygodnie otwierać bramę garażową i wjazdową, zamki w drzwiach zewnętrznych, napędy drzwiowe lub inne urządzenia z odbiornikami BiSecur. Standardowe gniazdo HCP w każdym napędzie firmy Hörmann zapewnia jeszcze więcej możliwości. Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie napędy Hörmann do bram garażowych i wjazdowych można łatwo połączyć z zewnętrznymi systemami Smart Home.

Brama podsufitowa do niskich garaży

Brama podsufitowa do niskich garaży

Bramy podsufitowe RollMatic OD szczególnie nadają się do garaży z bardzo niskim nadprożem. Płaszcz bramy jest prowadzony  w wąskich prowadnicach pod sufitem. Napęd montowany z boku zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu brama RollMatic OD wymaga nadproża o wysokości jedynie 60 mm.

Galeria zdjęć

Hörmann garażowa brama rolowana

Garażowa brama rolowana

z powierzchnią Decograin Golden Oak

Garażowa brama rolowana i drzwi boczne Hörmann

Garażowa brama rolowana i drzwi boczne

w kolorze białym RAL 9016

Biała brama rolowana Hörmann

Garażowa brama rolowana

w kolorze białym RAL 9016

Prospekty
Filmy
Hörmann Funksystem BiSecur

Bezpieczny, komfortowy, wyjątkowy: system sterowania radiowego Hörmann BiSecur

Montaż bramy garażowej RollMatic OD

Montaż garażowej bramy rolowanej RollMatic