System parkingowy w przestrzeni publicznej

Systemy parkingowe

Systemy parkingowe

Wystarczająca ilość miejsc parkingowych jest kluczowym elementem infrastruktury śródmiejskiej. Zazwyczaj w miejscach, gdzie budowane są duże galerie handlowe lub centra opieki medycznej, powstają jednocześnie rozwiązania uwzględniające możliwość płatnego parkowania. Do takich waśnie rozwiązań oferujemy "z jednej ręki" wszystkie komponenty potrzebne do zagospodarowania przestrzeni parkingowej: terminale wjazdowe i wyjazdowe, szlabany, a także odpowiednie kasy automatyczne.

Podłączenie do serwera WWW zapewnia dostęp do całego systemu parkingowego (warunkiem jest posiadanie odpowiednich uprawnień) i możliwość szybkiego usuwania usterek z dowolnego miejsca na świecie. Obsługa i kontrola systemu parkingu jednopoziomowego / wielopoziomowego odbywa się przez przeglądarkę internetową na smartfonie, tablecie lub komputerze osobistym.

Dane liczbowe mają istotne znaczenie dla operatorów płatnych parkingów. Nasz system oferuje Państwu szeroki zakres możliwości analizowania danych, co pozwala na bieżąco monitorować obłożenie parkingu i wielkość obrotów.

Systemy parkingowe - terminal wjazdowy i szlaban przed budynkiem mieszkalnym

Terminale wjazdowe i wyjazdowe

Nasze terminale wjazdowe i wyjazdowe zapewniają najwyższy komfort obsługi. Szybki i nieskomplikowany dostęp dla użytkowników systemu parkingowego zapewniają: kolorowy wyświetlacz, podświetlany przycisk wydawania biletu i czytnik biletu.

Czy planują Państwa udostępnić swój system parkingowy dla samochodów parkujących długoterminowo, na przykład poprzez wydzielenie części miejsc postojowych wyłącznie dla gości hotelowych? W takim przypadku oferujemy możliwość wyposażenia naszych terminali wjazdowych i wyjazdowych ze zintegrowanym oprogramowaniem w dodatkowe czytniki kodów QR, kart RFID i transponderów.

Kierowca korzystający z terminala wjazdowego/wyjazdowego

Kasy automatyczne

Uiszczanie opłaty w kasie automatycznej

Uiszczanie opłaty za parkowanie trwa tylko chwilę dzięki czytelnym komunikatom wyświetlanym na kolorowym ekranie i czytnikowi biletów z podświetleniem LED. Nasze kasy automatyczne mogą być standardowo wyposażone w interkom z modułem interfejsu do połączenia z instalacją telefoniczną. Opłaty za parkowanie można szybko i wygodnie uiszczać monetami, banknotami, kartą debetową lub kredytową.

Opcjonalna oferta obejmuje również najróżniejsze systemy udzielania bonifikaty od opłat za parkowanie. Operator może na przykład decydować o rabatowaniu opłat parkingowych dla osób kupujących bilet do kina, gości hotelowych lub pacjentów centrum medycznego, którzy korzystają z dostępnego płatnego parkingu.

Szlabany

Oferujemy możliwość łączenia naszych terminali wjazdowych i wyjazdowych oraz kas automatycznych z naszymi systemami szlabanów. Więcej informacji o naszej bogatej ofercie znajdą Państwo w zakładce Szlabany

Powody, dla których warto wybrać systemy parkingowe Hörmann

Indywidualne układy sterowania / systemy zarządzania

Indywidualne układy sterowania / systemy zarządzania

Poza zdalną obsługą drogą radiową lub przy pomocy stacjonarnych sterowników każde sterowanie szlabanami można rozbudować o rozwiązania dobrane do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. Jedną z takich możliwości jest integracja systemu szlabanów z systemem zarządzania obiektem (Facility Management) i systemem sygnalizacji przeciwpożarowej. Hörmann oferuje ponadto zaawansowany system zarządzania identyfikacją. System zaprojektowany przez firmę Hörmann zapewnia możliwość indywidualnego zarządzania wjazdem i wyjazdem pojazdów. Uprawnienia dostępu mogą być weryfikowane przy pomocy najróżniejszych nośników identyfikacji, np. kart z kodem QR, naklejek RFID lub rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Podobnie można zarządzać strefami czasowymi oraz grupami użytkowników, którym przydzielono różne uprawnienia.

Zdalne sterowanie z każdego miejsca na świecie

Zdalne sterowanie z każdego miejsca na świecie

Opcjonalne połączenie przez serwer WWW umożliwia sterowanie i zarządzanie systemem szlabanów oraz systemem zarządzania identyfikacją z dowolnego miejsca na świecie i z każdego urządzenia peryferyjnego. Dostęp jest zapewniony przez przeglądarkę internetową na smartfonie, tablecie lub komputerze osobistym. Przejrzysty interfejs sieciowy umożliwia pełne sterowanie i sprawdzanie statusu systemu szlabanów, a także profesjonalne zarządzanie użytkownikami, w tym uprawnieniami wjazdu i wyjazdu. Awarie i usterki są wyświetlane i mogą być usuwane bezpośrednio w systemie.

Komponenty łatwe w serwisowaniu

Komponenty łatwe w serwisowaniu

Jednostka sterująca jest zintegrowana bezpośrednio z obudową szlabanu i w ten sposób dobrze chroniona. Dzięki modułowej budowie poszczególne komponenty łatwo się montuje lub wymienia. Pozwala to na szybką i łatwą rozpoznanie i usuwanie ewentualnych usterek. Dodatkowe funkcje rozbudowy systemu, np. moduł systemu zarządzania identyfikacją, instaluje się bezpośrednio w obudowie szlabanu. Koszty konserwacji i serwisowania są znacznie niższe właśnie dzięki instalacji wszystkich komponentów i modułów rozbudowy w jednej obudowie szlabanu.

100-procentowy test działania przed ostateczną instalacją systemu

100-procentowy test działania przed ostateczną instalacją systemu

Sprawdzenie działania całego systemu szlabanów i kas przed wysyłką do Klienta gwarantuje sprawny przebieg montażu i bezpieczną eksploatację. W firmie Hörmann sprawdzane są wszystkie wymagane funkcje i parametry poszczególnych komponentów systemu, jak również wzajemna kompatybilność wszystkich interfejsów. Rezultat: Kompletne systemy są przygotowane fabrycznie, skonfigurowane i gotowe do eksploatacji.

Doradztwo

Doradytwo dla architektów Hörmann

Jesteś architektem i masz pytania dotyczące naszych produktów, pracujesz nad projektem i potrzebujesz porady dotyczącej wariantów wykonania, możliwości łączenia produktów i indywidualnego wzornictwa? A może projekt znajduje się już w fazie realizacji i potrzebna jest pomoc techniczna oraz szczegóły dotyczące planowanych robót branżowych? Wykorzystaj nasze know-how i wieloletnie doświadczenie – nasi doradcy służą pomocą i poradami.

Doradztwo