Bramy szybkobieżne Hörmann

Bramy szybkobieżne

 

Bramy szybkobieżne - w wersji standardowej ze sterowaniem FU

Bramy szybkobieżne Hörmann stosuje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, gdzie służą optymalizacji ciągów transportowych, poprawiają klimat pomieszczeń i ograniczają straty energii. Oferta firmy Hörmann obejmuje bramy otwierane pionowo, bramy przezroczyste z elastyczną kurtyną, także w połączeniu z bramami segmentowymi i rolowanymi, oraz wydajne i łatwe w serwisowaniu bramy spiralne zbudowane z warstwowych profili stalowych o grubości 42 mm z wypełnieniem z pianki PU.

Bramy szybkobieżne firmy Hörmann

Powody, dla których warto wybrać bramy szybkobieżne Hörmann

Bezpieczeństwo w standardzie

Bezpieczeństwo w standardzie

Bezdotykowa technika zabezpieczeń

Zabezpieczająca krata świetlna zintegrowana z ościeżnicą monitoruje płaszczyznę zamykania płyty bramy do wysokości 2500 mm. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność instalowania na bramie dodatkowych urządzeń (np. zabezpieczenia krawędzi zamykającej lub fotokomórki).

Całość wpływa na wysokie bezpieczeństwo funkcjonowania bramy szybkobieżnej oraz ułatwia jej montaż i serwisowanie.
Optymalizacja procesów zakładowych

Optymalizacja procesów zakładowych

Długa żywotność i wysoka ekonomiczność w standardzie

Oferowane standardowo sterowanie z przetwornicą częstotliwości odciąża cały mechanizm bramy, zmniejsza jej zużycie i gwarantuje cichą pracę.

Krótki czas otwierania i zamykania bramy pozwala zoptymalizować procesy zakładowe i ograniczyć straty energii cieplnej. Sterowanie odciąża ponadto cały mechanizm bramy i wielokrotnie przedłuża jej żywotność dzięki funkcji łagodnego rozruchu i wyhamowania bramy. Pracę ciężkich, izolowanych bram wspomagają sprężyny, a szybkobieżnych bram segmentowych z prowadzeniem typu H i V – niezużywające się ciężarki przeciwwagi.
Efektywna izolacyjność cieplna

Efektywna izolacyjność cieplna

Segmenty stalowe równomiernie wypełnione pianką

Profile bramy wykonane z ocynkowanej ogniowo stali i ocieplone utwardzaną pianką poliuretanową gwarantują szczególnie dobrą izolacyjność termiczną. Bramy są dostarczane w wersji standardowej w kolorze białego aluminium (RAL 9006). Strona zewnętrzna z powierzchnią Micrograin zachwyca delikatnym wyprofilowaniem linii, a od strony wewnętrznej profile są tłoczone w strukturze Stucco.

Większa izolacyjność cieplna dzięki ThermoFrame

Ogrzewane hale wymagają zastosowania dobrze ocieplonych bram szybkobieżnych. ThermoFrame oddziela element boczny od bryły budynku. Ta termiczna przegroda wraz z uszczelkami zwiększa izolacyjność cieplną nawet o 15 % i jednocześnie jest łatwa i szybka w montażu. ThermoFrame można zamawiać jako wyposażenie opcjonalne do bram zbudowanych z profili o grubości 42 mm i 67 mm. W bramach Iso Speed Cold 100 wchodzi w zakres dostawy.
Zawsze dobra przejrzystość

Zawsze dobra przejrzystość

Opcjonalne przeszklenia

Przeszklenie Duratec zachowuje wysoką odporność na zarysowania mimo silnych obciążeń mechanicznych związanych z eksploatacją  w środowisku przemysłowym. Specjalna powłoka zewnętrzna chroni szybę przed zarysowaniami i śladami czyszczenia.

Izolowane bramy z profili o grubości 67 mm posiadają 3-szybowe przeszklenia osadzone  w aluminiowych ramach z przegrodą termiczną. Izolowane bramy z profili o grubości 42 mm są dostarczane z przeszkleniem 2-szybowym.

Listwy mocujące przeszklenie po stronie wewnętrznej umożliwiają łatwą i szybką wymianę uszkodzonych szyb.

SmartControl

SmartControl

System SmartControl umożliwia analizę sterowania bramą szybkobieżną w dowolnym momencie. W przypadku pojawienia się komunikatu o błędzie poprzez portal online możemy w czasie rzeczywistym uzyskać niezbędne informacje i szybko zlikwidować usterkę. Pozwala to zaoszczędzić na kosztach serwisu oraz przestojów.

Prospekty
Filmy

Profil przypodłogowy SoftEdge - teraz kolizje nie powodują przerw w pracy

HS 7030 PU - szybka brama spiralna

Doradztwo

Doradytwo dla architektów Hörmann

Jesteś architektem i masz pytania dotyczące naszych produktów, pracujesz nad projektem i potrzebujesz porady dotyczącej wariantów wykonania, możliwości łączenia produktów i indywidualnego wzornictwa? A może projekt znajduje się już w fazie realizacji i potrzebna jest pomoc techniczna oraz szczegóły dotyczące planowanych robót branżowych? Wykorzystaj nasze know-how i wieloletnie doświadczenie – nasi doradcy służą pomocą i poradami.

Doradztwo