Bramy i kraty rolowane Hörmann

Bramy i kraty rolowane

 

Bramy i kraty rolowane – ekonomiczne, trwałe i niezawodne

Bramy i kraty rolowane Hörmann wykonane z aluminium i stali wyróżniają się genialnie prostą konstrukcją, składającą się z niewielu komponentów, dzięki czemu są szczególnie wytrzymałe i ekonomiczne. Są to zamknięcia, które zawsze sprawdzają się w codziennej eksploatacji. Bramy i kraty rolowane niemal nie zajmują miejsca nad otworem. Po otwarciu tworzą kompaktowy zwój za nadprożem. Takie rozwiązanie zapewnia pełne wykorzystanie cennej powierzchni użytkowej hali po bokach bramy i pod stropem.

Wysoko wyspecjalizowana produkcja bram i krat rolowanych Hörmann wykracza daleko poza zwykłe standardy. Nad realizacją specjalnych rozwiązań czuwa silny i produktywny zespół.

Kompaktowa konstrukcja kraty rolowanej RollMatic, której montaż wymaga maks. 335 mm wolnego miejsca w nadprożu lub głębokości montażowej, sprawia, że ta krata rolowana nadaje się szczególnie do zamykania niedużych wejść do sklepów nawet przy ograniczonej ilości wolnego miejsca.

Bramy rolowane i kraty rolowane firmy Hörmann

Powody, dla których warto wybrać bramy i kraty rolowane Hörmann

Innowacyjny mechanizm sprężyn naciągowych

Innowacyjny mechanizm sprężyn naciągowych

Bezpieczne i sprawdzone

Manualne otwieranie i zamykanie bramy jest teraz wyraźnie lżejsze dzięki zastosowaniu sprężyn naciągowych. Dzięki niemu uruchomienie bramy / kraty rolowanej SB o wymiarach do 6000 × 4500 mm wymaga niewielkiego nakładu siły. Sprężyny naciągowe zastosowane w bramach / kratach rolowanych z opcjonalnym napędem oszczędzają cały mechanizm bramy i napędu.

Duże bezpieczeństwo mimo braku czujników na kurtynie bramy

Duże bezpieczeństwo mimo braku czujników na kurtynie bramy

Standardowe ograniczenie siły w napędach WA 300 R S4 / WA 300 AR S4

Bramy / kraty rolowane SB i TGT w połączeniu z tymi napędami gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa otwierania i zamykania. Montowane standardowo ograniczenie siły w kierunku „Otwieranie bramy” i „Zamykanie bramy” w większości wariantów kurtyny i w dużym zakresie wymiarów pozwala zrezygnować z instalacji zabezpieczenia krawędzi zamykającej i zabezpieczenia przed wciągnięciem wymaganych zgodnie z przepisami normy PN-EN 12453. Ponadto brama niemal nie wymaga konserwacji, ponieważ na kurtynie bramy nie ma zamontowanych żadnych czujników z podatnym za zużycie przewodem spiralnym.

Szybkie, oszczędne i bezpieczne otwieranie bramy

Szybkie, oszczędne i bezpieczne otwieranie bramy

Pakiet wyposażenia S6 z napędem FU i sterowaniem

Opcjonalny pakiet wyposażenia S6 z komplecie  z napędem FU do bram rolowanych DD z kurtyną Decotherm pozwala usprawnić procesy zakładowe i obniżyć straty energii cieplnej. Brama otwiera się z prędkością do 1,1 m/s, czyli prawie tak samo szybko jak brama szybkobieżna. Kolejną zaletą są mniejsze wymiary montażowe oraz dużo niższe koszty nabycia i eksploatacji w porównaniu z bramą szybkobieżną. Funkcja łagodnego rozruchu  i łagodnego zatrzymania chroni bramę mimo prędkości, a to odciąża cały mechanizm bramy i wydłuża jej żywotność. Krata świetlna zamontowana w prowadnicy gwarantuje niezbędne wysokie bezpieczeństwo eksploatacji, a do tego jest skutecznie chroniona przed zużyciem i uszkodzeniem.

Ważne szczegóły gwarantujące długą żywotność bramy

Ważne szczegóły gwarantujące długą żywotność bramy

Przemyślana konstrukcja z profilem wlotowym i hakami przeciwwiatrowymi

Profil wlotowy bramy rolowanej DD skutecznie zmniejsza zużycie kurtyny bramy. W razie konieczności można bez problemu wymienić  profil w kształcie lejka na nowy. Nasze rozwiązania pełnią często jednocześnie kilka funkcji. Na przykład haki przeciwwiatrowe na pancerzu bram rolowanych chronią bramę przed obciążeniem wiatrowym, stanowiąc jednocześnie doskonałe zabezpieczenie przed włamaniem, ponieważ profili nie można po prostu podważyć i wyjąć z prowadnicy.

Prospekty
Filmy

Montaż bramy rolowanej DD

Montaż bramy rolowanej SB

Doradztwo

Doradytwo dla architektów Hörmann

Jesteś architektem i masz pytania dotyczące naszych produktów, pracujesz nad projektem i potrzebujesz porady dotyczącej wariantów wykonania, możliwości łączenia produktów i indywidualnego wzornictwa? A może projekt znajduje się już w fazie realizacji i potrzebna jest pomoc techniczna oraz szczegóły dotyczące planowanych robót branżowych? Wykorzystaj nasze know-how i wieloletnie doświadczenie – nasi doradcy służą pomocą i poradami.

Doradztwo