Bramy przemysłowe Hörmann

Innowacyjne i wszechstronne

Bramy przemysłowe

Przemysłowe bramy segmentowe

Przemysłowe bramy segmentowe zajmują mało miejsca, a dzięki różnym typom prowadzenia można je dostosować do obiektów przemysłowych każdego rodzaju. Zapewniają bezpieczne planowanie zarówno w przypadku nowych, jak i remontowanych obiektów. Firma Hörmann oferuje rozwiązania dopasowane do każdego zastosowania: począwszy od bram z wbudowanymi drzwiami przejściowymi bez wystającego progu, które zapewniają wygodne przechodzenie, po całkowicie przeszklone bramy z odpornym na zarysowania przeszkleniem Duratec.

Dowiedz się więcej o przemysłowych bramach segmentowych

Bramy szybkobieżne

Bramy szybkobieżne Hörmann stosuje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, gdzie służą optymalizacji ciągów transportowych, poprawiają klimat pomieszczeń i ograniczają straty energii. Elastyczne bramy szybkobieżne są szczególnie bezpieczne i ekonomicznie dzięki zastosowaniu technologii SoftEdge ze zintegrowanym zabezpieczeniem przeciwkolizyjnym / anti-crash. Na zewnątrz budynku zaleca się montaż szybkiej bramy spiralnej HS 7030 PU zbudowanej z paneli ocieplanych pianką PU, które zapewniają wysoką izolacyjność cieplną bramy.

Dowiedz się więcej o bramach szybkobieżnych

Bramy i kraty rolowane

Prosta konstrukcja bram rolowanych, składająca się z niewielu komponentów sprawia, że bramy te są szczególnie ekonomiczne i wytrzymałe. W zależności od wymagań dostępne są różne warianty płaszcza bramy i wyposażenia. Szczególnie ekonomicznym rozwiązaniem do hal o niskiej częstotliwości przejeżdżających pojazdów jest brama rolowana  SB z innowacyjnym mechanizmem sprężyn naciągowych. Natomiast brama rolowana Decotherm S jest odpowiednim produktem do zakładów logistycznych o dużym nasileniu ruchu.

Dowiedz się więcej o bramach
i kratach rolowanych

Technika przeładunku

Rampy przeładunkowe, uszczelnienia bram, domki przeładunkowe i odbojnice najazdowe — wybierając produkty firmy Hörmann otrzymują Państwo wszystko z jednej ręki. Produkty zaprojektowane, skonstruowane i wyprodukowane we własnym zakresie przez firmę Hörmann są do siebie optymalnie dopasowane i umożliwiają sprawną realizację procesów za- i rozładunku.

Dowiedz się więcej o technice przeładunku

Stacje zasilania

Stacje zasilania Hörmann: praktyczne rozwiązanie umożliwiające podłączenie i dostęp do energii elektrycznej, wody, sprężonego powietrza, linii telefonicznej w dowolnym miejscu. Stacje zasilania są w zależności od wymagań klienta oferowane w wersji naziemnej lub podziemnej i mogą być skonfigurowane dokładnie pod konkretne zamówienie.

Dowiedz się więcej o stacjach zasilania

Bramy do garaży zbiorczych

W obliczu rosnącego zapotrzebowania na miejsca parkingowe w centrach miast i metropoliach coraz większe znaczenie ma budowa garaży podziemnych i zbiorczych. Nierzadko powstają one na terenach, gdzie budownictwo mieszkaniowe znajduje się w sąsiedztwie obiektów użytkowych. Z tą sytuacją wiąże się wzrost wymagań dotyczących bram, które powinny być szczególnie ciche w eksploatacji. Firma Hörmann ma w swojej ofercie kompleksowe i kompatybilne systemy złożone z bramy i napędu.

Dowiedz się więcej o
bramach do garaży zbiorczych

Przeciwpożarowe bramy przesuwne

Przeciwpożarowe i dymoszczelne bramy przesuwne firmy Hörmann są dostępne w wersji 1-, 2-skrzydłowej oraz teleskopowej. Przechodzenie przez bramę i przejeżdżanie małymi wózkami transportowymi ułatwiają drzwi przejściowe/ewakuacyjne wbudowane w przesuwnej bramie przeciwpożarowej.

Dowiedz się więcej o przeciwpożarowych bramach przesuwnych

Kurtyny przeciwpożarowe

FlexFire firmy Hörmann jest tekstylną kurtyną przeciwpożarową stosowaną w budownictwie obiektowym i przemysłowym. W razie pożaru kurtyna umożliwia zamknięcie dużych otworów w ciągu zaledwie kilku sekund, zapobiegając przenoszeniu się ognia na sąsiednie strefy budynku.

Przejdź do kurtyn przeciwpożarowych

Wjazdowe bramy przesuwne

Wjazdowe bramy przesuwne firmy Hörmann, wykonane ze stabilnych kształtowników stalowych, są dostarczane jako gotowy zestaw do montażu w otworach o szerokości do 16 m. Montując drugą bramę z przeciwległej strony można zamykać otwory o szerokości łącznie 32 m. Konstrukcja bramy jest samonośna, a jej zaleta to minimum pracy przy fundamentach - nie wymaga montażu prowadnic oraz eliminuje zakłócenia w pracy bramy związane z oblodzeniem, opadami śniegu czy silnym zabrudzeniem.

Dowiedz się więcej o wjazdowych bramach przesuwnych

Bramy wahadłowe i kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe Flex firmy Hörmann nadają się szczególnie jako niedrogie zamknięcia dużych otworów w halach. Te wytrzymałe pasy wykonane z PCV stanowią niemal szczelne zamknięcie i otwierają się tylko na szerokość pojazdu lub ładunku.
Bramy wahadłowe Flex firmy Hörmann są przeznaczone do stosowania wewnątrz budynków przy normalnym natężeniu ruchu wózków widłowych. Dla ułatwienia montażu dostarczane bramy wahadłowe są w całości zmontowane fabrycznie.

Dowiedz się więcej o bramach wahadłowych i kurtynach paskowych

Bramy do hal sportowych

Bramy do hal sportowych i wielofunkcyjnych oddzielają halę od schowków na sprzęt. Brama Hörmann do hal sportowych spełnia niemieckie przepisy branżowe o zapobieganiu wypadkom w szkołach i postanowienia ustawowego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków GUV-V S1. Płyta bramy jest odporna na uderzenia piłką sportową, co potwierdzają badania wykonane według normy DIN 18032-3. Jako wiodący producent bram, drzwi, ościeżnic i napędów w Europie jesteśmy zobowiązani do zachowania najwyższej jakości naszych produktów i usług serwisowych. W ten sposób ustanawiamy standardy obowiązujące na rynkach międzynarodowych.

Dowiedz się więcej o bramach do hal sportowych