Bramy segmentowe Hörmann

Garażowe bramy segmentowe

Wymarzona brama w jakości marki Hörmann

Eleganckie automatyczne bramy segmentowe otwierają się pionowo w górę. Takie rozwiązanie zapewnia więcej miejsca w samym garażu i przed nim oraz zwalnia całą szerokość przejazdu. Bramy te pasują w każdej sytuacji – niezależnie od  kształtu otworu garażowego: może on być prostokątny albo skośny, zakończony łukiem segmentowym lub zaokrąglonym. Ze względu na swoją konstrukcję bramy idealnie nadają się także do modernizowanych budynków.

Bramy segmentowe firmy Hörmann

Powody, dla których warto wybrać garażowe bramy segmentowe Hörmann

Nowoczesna brama energooszczędna

Nowoczesna brama energooszczędna

Ocieplane bramy segmentowe są szczególnie zalecane do garaży przylegających bezpośrednio do budynków mieszkalnych. Oprócz modelu LPU 42 z bardzo dobrą izolacją cieplną dostępny jest model LPU 67 Thermo, oferujący wszystko, czego wymagają nowoczesne budownictwo oraz modernizacje: doskonałą izolację cieplną dzięki segmentom z przegrodą termiczną [1], ze współczynnikiem U 0,33 W/(m²·K)*, bardzo dobre uszczelnienie przestrzeni międzysegmentowych przez podwójne uszczelki wargowe [2] oraz optymalne zakończenie przypodłogowe w postaci podwójnych uszczelek progowych, które dodatkowo wyrównują nierówności podłoża i ograniczają straty energii.

* Współczynnik U bramy (5000 × 2125 mm) = 1,0 W/(m² K)

Efektywna izolacyjność cieplna

Efektywna izolacyjność cieplna

W sytuacji, gdy garaż jest bezpośrednio połączony z domem, zawsze zaleca się instalację dobrze ocieplonej bramy garażowej. ThermoFrame firmy Hörmann polepsza właściwości termoizolacyjne bram segmentowych LPU.

Czarny profil z tworzywa sztucznego, który montuje się razem z ościeżnicą bramy, zapewnia termiczne oddzielenie ościeżnicy od ściany budynku i zwiększa izolacyjność nawet o 15 %*. Dodatkowa ościeżnica ThermoFrame jest oferowana do wszystkich bram segmentowych Hörmann.

* Dotyczy ocieplanej garażowej bramy segmentowej LPU o wymiarach: 5000 × 2125 mm
Optymalna i długotrwała ochrona

Optymalna i długotrwała ochrona

Stopa ościeżnicy, wykonana z tworzywa sztucznego oraz wysoka na 4 cm, jest odporna na uszkodzenia, zakrywa ościeżnicę w miejscu narażonym na powstawanie rdzy i trwale zabezpiecza bramę przed ewentualną korozją. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań ta długotrwała ochrona jest skuteczna nawet w przypadku długo utrzymującej się wilgoci. Stopa ościeżnicy i uszczelka progowa tworzą poza tym bardzo estetyczne zakończenie bramy.

Trwale piękna powierzchnia Duragrain

Trwale piękna powierzchnia Duragrain

Nowa powierzchnia Duragrain dostępna w 24 wzorach wiernie oddaje charakter imitowanej powierzchni, ma naturalny wygląd i charakteryzuje się trwałością koloru. Innowacyjny druk cyfrowy [1] na podkładzie gruntującym [2] ocynkowanych segmentów bramy [3] oraz dekoracyjna powłoka końcowa wykonana bardzo odpornym lakierem ochronnym [4] gwarantują niezmiennie piękny wygląd bramy. Maskownice ościeżnicy oraz opcjonalne przysłony wyrównujące nadproże są dostarczane w kolorze dopasowanym do powierzchni.

Pełna harmonia

Pełna harmonia

[1] Równe odstępy między przetłoczeniami i niewidoczne łączenia segmentów w bramach z przetłoczeniami

Bramy garażowe Hörmann charakteryzują się idealnie równym rozłożeniem przetłoczeń [A]. Segmenty bramy mają taki kształt, że przy zamkniętej bramie ich łączenia są praktycznie niewidoczne. Warto dokonać porównania!

Na życzenie oferujemy praktyczne drzwi boczne z równomiernie rozłożonym wzorem pasującym do wzoru garażowej bramy segmentowej.

[2] Nierówne odstępy między przetłoczeniami [B], [C] w bramach innych producentów, spowodowane zastosowaniem segmentów różnej wysokości i z widocznymi łączeniami. Rezultat – niespójny wygląd powierzchni bramy.
Pełna harmonia

Pełna harmonia

[3] Równomierne rozłożenie kasetonów

Harmonijny wygląd całej powierzchni bram segmentowych Hörmann uzyskano dzięki zachowaniu równych odstępów między poszczególnymi kasetonami [D] w pionie. Umożliwia to równa wysokość wszystkich segmentów bramy. Kasetony [E] w ramach jednego segmentu są także ułożone w równych odstępach poziomych. Efekt – spójny wygląd całej bramy.

Na życzenie oferujemy drzwi boczne, w których podział segmentów jest dokładnie taki sam, jak w garażowej bramie segmentowej.

[4] Nierówne rozłożenie kasetonów [E], [F] w bramach innych producentów, spowodowane zastosowaniem segmentów różnej wysokości . Rezultat – niespójny wygląd powierzchni bramy.
Identyczny wygląd ościeżnicy i płyty bramy

Identyczny wygląd ościeżnicy i płyty bramy

Na harmonijny wygląd całej bramy składa się wiele różnych szczegółów: wykończenie przysłony wyrównującej nadproże [1] jest zawsze dopasowane optycznie do segmentów bram – zarówno tych w białym kolorze, jak i z każdym innym rodzajem powierzchni. Po prostu wszystko do siebie pasuje.

Ościeżnice boczne [2] są oferowane standardowo z białą powierzchnią Woodgrain. Do bram z powierzchnią Sandgrain, Silkgrain i Decograin oferujemy opcjonalne maskownice ościeżnic o powierzchni dopasowanej do segmentów bramy. Maskownice ościeżnic w bramach Micrograin mają gładką powierzchnię Silkgrain.

Zlicowana przysłona wyrównująca nadproże

Zlicowana przysłona wyrównująca nadproże

Ta zlicowana przysłona stosowana w bramach LPU jest najbardziej eleganckim rozwiązaniem, gdyż w niewidoczny sposób zakrywa przejście między płytą bramy a nadprożem.

Gdy brama jest zamknięta, jej górny segment przylega do przysłony, które razem tworzą jedną płaszczyznę.

Praktyczne rozwiązania

Praktyczne rozwiązania

Wbudowane drzwi przejściowe bez wystającego progu zwiększają komfort użytkowania. Zapewniają m.in. możliwość wyprowadzania rowerów i narzędzi ogrodniczych z garażu bez konieczności otwierania całej bramy. Wysokość progu ze stali nierdzewnej wynosi na środku jedynie 10 mm, a na krawędziach 5 mm, co znacznie ułatwia przejeżdżanie i zmniejsza ryzyko potknięcia.

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Nieproszeni goście nie mają szans po napotkaniu na automatyczną bramę segmentową Hörmann. Ta brama garażowa podczas zamykania automatycznie rygluje się w prowadnicy, skutecznie zabezpieczając przed podważeniem.

Opatentowane ryglowanie działa mechanicznie, a więc – w przeciwieństwie do konkurencyjnych napędów – sprawdza się także w razie awarii zasilania.
System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

Napędy z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego BiSecur wykorzystują nowoczesną technologię do komfortowej i bezpiecznej obsługi bram garażowych i wjazdowych, drzwi, oświetlenia i wielu innych produktów.

Opracowany przez firmę Hörmann wyjątkowo bezpieczny system kodowania BiSecur charakteryzuje się stabilnym zasięgiem odpornym na zakłócenia i gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum.
Idealnie dopasowane i w 100 % kompatybilne

Idealnie dopasowane i w 100 % kompatybilne

Wszystkie napędy, odbiorniki i elementy obsługi BiSecur są w 100 % kompatybilne

Za pomocą nadajnika lub radiowego sterownika kodowanego można wygodnie otwierać nie tylko bramę garażową, ale także wyposażoną w napęd Hörmann bramę wjazdową, napędy, drzwi oraz inne urządzenia z odbiornikami BiSecur firmy Hörmann. Nasza aplikacja* w połączeniu z bramką Gateway BiSecur firmy Hörmann umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i wjazdowej Hörmann, drzwiami zewnętrznymi** Hörmann lub napędem drzwi wewnętrznych PortaMatic oraz innymi urządzeniami za pomocą smartfonu lub tabletu.

* Dla smartfonu lub tabletu z systemem iOS i Android ** Do korzystania z tej funkcji zewnętrzne drzwi wejściowe ThermoCarbon / ThermoSafe muszą być wyposażone w zamek automatyczny S5 / S7 Smart.
Komfortowy odczyt położenia bramy

Komfortowy odczyt położenia bramy

Już nigdy więcej nie będą Państwo musieli sprawdzać, czy brama na pewno jest zamknięta. Wystarczy naciśnięcie przycisku, by po kolorze diody LED na nadajniku HS 5 BS rozpoznać położenie bramy. Ponowne naciśnięcie przycisku umożliwia jej zamknięcie*. Nie można bardziej wygodnie i bezpiecznie sterować bramą.

Nasza nowa aplikacja ** w połączeniu z bramką LAN / WLAN Hörmann BiSecur umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i wjazdowej Hörmann, drzwiami zewnętrznymi Hörmann*** i innymi urządzeniami za pomocą smartfona lub tabletu.

* Jeżeli brama znajduje się poza zasięgiem wzroku, do jej obsługi wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki. ** Dla systemów operacyjnych iOS i Android *** Z wyposażeniem specjalnym
Nagrodzone wzornictwo

Nagrodzone wzornictwo

Oprócz ciekawej stylistyki w kolorze czarnym lub białym, nowe ekskluzywne nadajniki BiSecur charakteryzują się eleganckim i ergonomicznym kształtem.

Nadajniki Hörmann BiSecur z opcjonalną błyszczącą powierzchnią, przypominającą wykończenie lakierem fortepianowym, otrzymały renomowaną nagrodę Reddot Design Award za wyjątkową stylistykę.

Na zdjęciu nadajnik HS 5 BS ze stacją (opcjonalnie).

Wyjątkowy wygląd bramy od wewnątrz

Wyjątkowy wygląd bramy od wewnątrz

Osoby wykorzystujące swój garaż również jako pomieszczenie do pracy przykładają dużą wagę do harmonijnego wyglądu bramy od środka. Wersja Premium bramy LPU 67 Thermo całkowicie spełnia te oczekiwania: cała ościeżnica***, szyny bieżne i szyny łączące oraz wszystkie okucia wykonane są w takim samym kolorze jak płyta bramy od wewnątrz, tj. w kolorze RAL 9002 (białoszary). W ten sposób brama idealnie komponuje się z wnętrzem garażu i zwiększa jego atrakcyjność. Ponadto dzięki zastosowaniu tandemowych rolek bieżnych brama pracuje bardzo cicho i równomiernie.

 *** Ościeżnica wykonana jest z zewnątrz również w kolorze RAL 9002 (białoszary), dlatego w bramach malowanych w kolorze RAL 9016 (biały) zaleca się zastosowanie maskownicy ościeżnicy.

Prospekty
Filmy
Garagentor-Antriebe - Beruhigend Sicher

Napędy do bram garażowych - pełne bezpieczeństwo

Montaż bocznej bramy segmentowej HST

Hörmann Funksystem BiSecur

Bezpieczny, komfortowy, wyjątkowy: system sterowania radiowego Hörmann BiSecur

Automatyczne wietrzenie garażu

Montaż garażowej bramy segmentowej LPU