Bramy RollMatic Hörmann

Bramy RollMatic

Kompletny system razem z napędem

Bramy rolowane RollMatic otwierają się pionowo, dzięki czemu niemal w ogóle nie zajmują miejsca w garażu. Takie rozwiązanie konstrukcyjne zapewnia maksymalną ilość miejsca na parkowanie zarówno w samym garażu, jaki i przed nim.

Konstrukcję bramy rolowanej RollMatic cechuje szereg innowacyjnych rozwiązań, których celem jest zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Co ważne, ta koncepcja konstrukcyjna obejmuje wszystkie aspekty produktu. Standardowy napęd jest umieszczony poza obudową wału nawijającego, co ułatwia jego konserwację. Zintegrowana funkcja łagodnego rozruchu i łagodnego zatrzymania zapewnia spokojną i oszczędną pracę bramy. Niezawodny automatyczny mechanizm rozłączający oraz wyrównanie sprężynowe pozwalają zrezygnować z zastosowania zabezpieczenia krawędzi zamykającej.

Brama podsufitowa RollMatic OD zajmuje niewiele miejsca, przez co idealnie nadaje się do modernizowanych garaży. Dzięki wąskiej konstrukcji można ją montować nawet w bardzo ciasnych garażach. Wymagana wysokość nadproża dla tego kompaktowego rozwiązania wynosi jedynie 60 mm. 

Bramy RollMatic firmy Hörmann

Powody, dla których warto wybrać bramy garażowe RollMatic firmy Hörmann

Niezawodne zrównoważenie ciężaru

Niezawodne zrównoważenie ciężaru

System zrównoważenia ciężaru wbudowany w prowadnicach wspomaga napęd podczas otwierania i zamykania bramy i chroni mechanizm samego napędu. Pakiety wielu sprężyn i podwójne stalowe liny zabezpieczają płaszcz bramy przed opadnięciem w każdym położeniu. Bramę można łatwo otworzyć ręcznie na wypadek awarii. Brama rolowana nie wymaga do tego celu korby ręcznej.

Komfortowy odczyt położenia bramy

Komfortowy odczyt położenia bramy

Już nigdy więcej nie będziecie Państwo musieli sprawdzać położenia bramy.

Wystarczy naciśnięcie przycisku, by po kolorze diody LED na nadajniku HS 5 BS rozpoznać jej położenie. Ponowne naciśnięcie przycisku umożliwia jej zamknięcie*. Nie można bardziej wygodnie i bezpiecznie sterować bramą.

*Jeżeli brama znajduje się poza zasięgiem wzroku, do jej obsługi wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki.

Kompaktowa brama rolowana

Kompaktowa brama rolowana

Bramy rolowane RollMatic są najlepszym wyborem, gdy garaż jest zbyt mały na montaż bramy podsufitowej lub bramy segmentowej lub gdy z innych powodów miejsce pod sufitem w garażu musi zostać puste. Płaszcz otwartej bramy rolowanej tworzy kompaktowy zwój w nadprożu otworu garażowego, a obszar pod sufitem można wykorzystać na zamontowanie oświetlenia lub jako dodatkowe miejsce do przechowywania.

W takich sytuacjach montażowych, jak garaże z niewielką ilością miejsca po bokach, oferujemy bramę RollMatic w wersji rolowanej na zewnątrz do montażu przed otworem garażu.
Nagrodzone wzornictwo

Nagrodzone wzornictwo

Oprócz ciekawej stylistyki w kolorze czarnym lub białym, nowe ekskluzywne nadajniki BiSecur charakteryzują się eleganckim i ergonomicznym kształtem.

Nadajniki Hörmann BiSecur z opcjonalną błyszczącą powierzchnią, przypominającą wykończenie lakierem fortepianowym, otrzymały renomowaną nagrodę Reddot Design Award za wyjątkową stylistykę.

Na zdjęciu nadajnik HS 5 BS ze stacją (opcjonalnie).

System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

Napędy z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego BiSecur wykorzystują nowoczesną technologię do komfortowej i bezpiecznej obsługi bram garażowych i wjazdowych, drzwi, oświetlenia i wielu innych produktów.

Opracowany przez firmę Hörmann wyjątkowo bezpieczny system kodowania BiSecur charakteryzuje się stabilnym zasięgiem odpornym na zakłócenia i gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum.
Mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy)

Mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy)

Bramy RollMatic standardowo wyposażone są w napęd z funkcją łagodnego startu i zatrzymania, dzięki czemu mechanizm bramy jest dodatkowo chroniony, a jej eksploatacja jest wyjątkowo cicha. System zrównoważenia ciężaru i niezawodny mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy) natychmiast zatrzymuje bramę w przypadku natrafienia na przeszkodę. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zalecamy instalację bezdotykowej fotokomórki.

Idealnie dopasowane i w 100 % kompatybilne

Idealnie dopasowane i w 100 % kompatybilne

Wszystkie napędy, odbiorniki i elementy obsługi BiSecur są w 100 % kompatybilne

Za pomocą nadajnika lub radiowego sterownika kodowanego można wygodnie otwierać nie tylko bramę garażową, ale także wyposażoną w napęd Hörmann bramę wjazdową, napędy, drzwi oraz inne urządzenia z odbiornikami BiSecur firmy Hörmann. Nasza aplikacja* w połączeniu z bramką Gateway BiSecur firmy Hörmann umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i wjazdowej Hörmann, drzwiami zewnętrznymi** Hörmann lub napędem drzwi wewnętrznych PortaMatic oraz innymi urządzeniami za pomocą smartfonu lub tabletu.

* Dla smartfonu lub tabletu z systemem iOS i Android ** Do korzystania z tej funkcji zewnętrzne drzwi wejściowe ThermoCarbon / ThermoSafe muszą być wyposażone w zamek automatyczny S5 / S7 Smart.
Brama podsufitowa do niskich garaży

Brama podsufitowa do niskich garaży

Bramy podsufitowe RollMatic OD szczególnie nadają się do garaży z bardzo niskim nadprożem. Płaszcz bramy jest prowadzony  w wąskich prowadnicach pod sufitem. Napęd montowany z boku zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu brama RollMatic OD wymaga nadproża o wysokości jedynie 60 mm.

Prospekty
Filmy
Hörmann Funksystem BiSecur

Bezpieczny, komfortowy, wyjątkowy: system sterowania radiowego Hörmann BiSecur

Montaż bramy garażowej RollMatic OD

Montaż garażowej bramy rolowanej RollMatic