Szlaban tuż przed otwarciem zwalniający wyjazd dla samochodu

Szlabany

Szlabany

Parkingi pracownicze, parkingi hotelowe, parkingi dla kompleksów mieszkaniowych - możliwości zastosowania szlabanów są wszechstronne. Nasze systemy szlabanów są idealnym rozwiązaniem do parkingów długoterminowych – w połączeniu z odpowiednim urządzeniem kontrolnym i prostymi elementami obsługi lub przez rozwiązania systemowe obejmujące zarządzanie identyfikacją.

Indywidualne systemy sterowania i zarządzania oraz rozbudowy systemów z uwzględnieniem specyfiki danego zastosowania gwarantują uzyskanie właściwych rozwiązań w każdej sytuacji. Wszystkie funkcje każdego z komponentów są testowane przed ostatecznym zainstalowaniem systemu, co zapewnia z jednej strony sprawny przebieg montażu, a z drugiej niezawodną eksploatację. Nasze szlabany są zabezpieczone przed aktami wandalizmu i posiadają - w zależności od wersji wykonania - funkcję inteligentnego rozpoznawania przeszkód. Opcjonalne zdalne sterowanie umożliwia nadzorowanie i sterowanie systemem szlabanów za pośrednictwem serwera WWW z dowolnego miejsca – na życzenie nawet za pomocą smartfonu.

Nasza oferta obejmuje systemy automatycznych szlabanów, w których maksymalna szerokości blokady wynosi 10 m, a ramię szlabanu może być płaskie, okrągłe, ośmiokątne lub łamane.

Szlaban otwiera się przed samochodem wjeżdżającym na parking podziemny

Automatyczny szlaban SH 300

Maksymalna szerokość blokady automatycznego szlabanu SH 300 wynosi 3,75 m.
Ten model szlabanu jest polecany do zamykania często użytkowanych wjazdów i wyjazdów ze względu na wyjątkowo krótki czas otwierania (ok. 2,4 s) i dużą liczbę dopuszczalnych cykli otwierania na dobę (maks. 5 000). Maks. 10 mln całkowitej liczby cykli świadczy o jego wyjątkowej trwałości.

W miejscach o nieograniczonej wysokości przejazdu montowane są szlabany z ramieniem płaskim lub okrągłym. Natomiast do obiektów o ograniczonej wysokości przejazdu odpowiedni jest szlaban SH 300 w wersji z łamanym ramieniem.

Szlaban SH 300 przed kompleksem mieszkaniowym

Automatyczny szlaban SH 600

Szlaban SH 600: samochód na drodze dojazdowej

Maksymalna szerokość blokady automatycznego szlabanu SH 600 wynosi 6,14 m, a okrągłe ramię szlabanu decyduje o jego wyjątkowej wytrzymałości. Czas otwierania i zamykania tego modelu szlabanu wynosi mniej niż 8 sekund przy maksymalnej liczbie 1600 cykli na dobę. Dodatkową stabilność szlabanu zapewnia dwustronna podpora ramienia

Automatyczny szlaban SH 800

Automatyczny szlaban SH 800 z ramieniem ośmiokątnym zapewnia maksymalną szerokość blokady 10,47 m i największą wytrzymałość. Czas otwierania i zamykania wynosi ok. 12 sekund, a maksymalna liczby cykli otwierania na dobę: 240. Dodatkową stabilność szlabanu zapewnia dostępne standardowo dwustronne mocowanie ramienia. Istnieje również możliwość wyposażenia szlabanu w ruchomą podporę, stałą podporę i "firankę" podwieszaną do ramienia.

Szlaban SH 800 przed budynkiem straży pożarnej

Szlabany ‒ Systemy obsługi i identyfikacji

Oprócz pętli indukcyjnych, które wysyłają sygnał do otwarcia systemu kontroli dostępu po wykryciu pojazdu, oferujemy szereg innych możliwości sterowania szlabanami.

Jednostka sterowania zintegrowana z obudową szlabanu umożliwia jego otwieranie przy użyciu stacjonarnych elementów obsługi, takich jak sterownik kodowany cyfrowo lub nadajnik radiowy, bez konieczności instalowania w tym celu dodatkowej kolumny kontrolnej.

Otwieranie szlabanu może być też realizowane poprzez rozpoznanie numerów tablic rejestracyjnych, przy pomocy smartfonu z kodem QR, a także kart transpondera RFID lub kart z kodem QR w połączeniu z instalacją kolumny kontrolnej.

 

 

Systemy parkingowe

Więcej informacji o systemach płatnego parkowania i kasach automatycznych znajdą Państwo w zakładce Systemy parkingowe.

Powody, dla których warto wybrać szlabany Hörmann

Indywidualne układy sterowania / systemy zarządzania

Indywidualne układy sterowania / systemy zarządzania

Poza zdalną obsługą drogą radiową lub przy pomocy stacjonarnych sterowników każde sterowanie szlabanami można rozbudować o rozwiązania dobrane do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. Jedną z takich możliwości jest integracja systemu szlabanów z systemem zarządzania obiektem (Facility Management) i systemem sygnalizacji przeciwpożarowej. Hörmann oferuje ponadto zaawansowany system zarządzania identyfikacją. System zaprojektowany przez firmę Hörmann zapewnia możliwość indywidualnego zarządzania wjazdem i wyjazdem pojazdów. Uprawnienia dostępu mogą być weryfikowane przy pomocy najróżniejszych nośników identyfikacji, np. kart z kodem QR, naklejek RFID lub rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Podobnie można zarządzać strefami czasowymi oraz grupami użytkowników, którym przydzielono różne uprawnienia.

Zdalne sterowanie z każdego miejsca na świecie

Zdalne sterowanie z każdego miejsca na świecie

Opcjonalne połączenie przez serwer WWW umożliwia sterowanie i zarządzanie systemem szlabanów oraz systemem zarządzania identyfikacją z dowolnego miejsca na świecie i z każdego urządzenia peryferyjnego. Dostęp jest zapewniony przez przeglądarkę internetową na smartfonie, tablecie lub komputerze osobistym. Przejrzysty interfejs sieciowy umożliwia pełne sterowanie i sprawdzanie statusu systemu szlabanów, a także profesjonalne zarządzanie użytkownikami, w tym uprawnieniami wjazdu i wyjazdu. Awarie i usterki są wyświetlane i mogą być usuwane bezpośrednio w systemie.

Komponenty łatwe w serwisowaniu

Komponenty łatwe w serwisowaniu

Jednostka sterująca jest zintegrowana bezpośrednio z obudową szlabanu i w ten sposób dobrze chroniona. Dzięki modułowej budowie poszczególne komponenty łatwo się montuje lub wymienia. Pozwala to na szybką i łatwą rozpoznanie i usuwanie ewentualnych usterek. Dodatkowe funkcje rozbudowy systemu, np. moduł systemu zarządzania identyfikacją, instaluje się bezpośrednio w obudowie szlabanu. Koszty konserwacji i serwisowania są znacznie niższe właśnie dzięki instalacji wszystkich komponentów i modułów rozbudowy w jednej obudowie szlabanu.

100-procentowy test działania przed ostateczną instalacją systemu

100-procentowy test działania przed ostateczną instalacją systemu

Sprawdzenie działania całego systemu szlabanów i kas przed wysyłką do Klienta gwarantuje sprawny przebieg montażu i bezpieczną eksploatację. W firmie Hörmann sprawdzane są wszystkie wymagane funkcje i parametry poszczególnych komponentów systemu, jak również wzajemna kompatybilność wszystkich interfejsów. Rezultat: Kompletne systemy są przygotowane fabrycznie, skonfigurowane i gotowe do eksploatacji.

Doradztwo

Doradytwo dla architektów Hörmann

Jesteś architektem i masz pytania dotyczące naszych produktów, pracujesz nad projektem i potrzebujesz porady dotyczącej wariantów wykonania, możliwości łączenia produktów i indywidualnego wzornictwa? A może projekt znajduje się już w fazie realizacji i potrzebna jest pomoc techniczna oraz szczegóły dotyczące planowanych robót branżowych? Wykorzystaj nasze know-how i wieloletnie doświadczenie – nasi doradcy służą pomocą i poradami.

Doradztwo

Prospekty