Systemy kontroli dostępu Hörmann

Systemy kontroli wjazdu

Tereny hotelowe, podjazdy do firm, strefy, na których odbywają się imprezy, miejsca publiczne: nie ma znaczenia jaki obszar ma być chroniony. Nasza oferta pozwoli stworzyć doskonałe systemy kontroli wjazdu.

Oferujemy słupki wyposażone w różne funkcje, blokady przejazdu i szlabany, a także kolczatki. Na życzenie tworzymy kompletne systemy sterujące dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Zarówno systemy złożone z produktów linii Security dla stref prywatnych i publicznych, jak również systemy zbudowane z produktów linii High Security, które stworzone zostały dla zabezpieczenia miejsc wymagających najwyższej ochrony pokazują, że firma Hörmann jest pionierem w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa.

Systemy kontroli dostępu firmy Hörmann

Security Line – Bezpieczeństwo obiektów prywatnych i użyteczności publicznej

Słupki automatyczne Hörmann

Słupki automatyczne

Słupki automatyczne dostępne są w 3 wariantach wykonania: ze zintegrowanym napędem elektromechanicznym do obiektów o średnim nasileniu ruchu oraz ze zintegrowanym napędem hydraulicznym do obiektów o dużym nasileniu ruchu. Szczególnie wysoki poziom ochrony gwarantują automatyczne słupki RI-H z cylindrem wykonanym ze wzmocnionego materiału.

 

 

Słupki półautomatyczne Hörmann

Słupki półautomatyczne

Półautomatyczne słupki ze zintegrowaną sprężyną gazową przeznaczone są do zabezpieczania obiektów, w których panuje małe nasilenie ruchu pojazdów. Ich instalacja nie wymaga przyłącza energetycznego.

 

 

Słupki przenośne Hörmann

Słupki przenośne

Do bardzo rzadko uczęszczanych obiektów, w których częstotliwość użytkowania systemów kontroli wjazdu wynosi około dwóch uruchomień na dobę, zaleca się montaż przenośnych słupków, demontowanych bez użycia narzędzi.

 

 

Słupki stałe Hörmann

Słupki stałe

Stałe słupki z dolną płytą nie różnią się wyglądem od słupków automatycznych i półautomatycznych. Modelem podstawowym są słupki stałe z kotwą mocowaną w podłożu. W przypadku szczególnie wysokich wymagań w zakresie zabezpieczania wjazdu polecamy stałe słupki RI-FF z cylindrem wykonanym ze wzmocnionego materiału i ze wzmocnionym mocowaniem w podłożu. Uszkodzony cylinder można zdemontować.

 

 

High Security Line – Zabezpieczenie obiektów wymagających najwyższej ochrony

Słupki High Security

Słupki serii High Security Line służą do zabezpieczania obiektów o szczególnym statusie. Słupki tej serii dostępne są w wersji automatycznej, przenośnej i stałej. Posiadają certyfikaty wydane na podstawie przeprowadzonych testów zderzeniowych, bądź spełniają odpowiednie wymogi z zakresu bezpieczeństwa. Cylindry słupków High Security Line nie różnią się wyglądem od cylindrów słupków serii Security Line.

 

 

Słupki High Security Hörmann

Zapory drogowe

Do wjazdów i wyjazdów o szerokości do 6 m zaleca się zastosowanie zapór drogowych, które zapewniają większe bezpieczeństwo. Dostępne warianty obejmują zapory Road Blocker 500, w których wysokość blokady wynosi 500 mm, oraz Road Blocker 1000 o wysokości 1000 mm. Zapora Road Blocker 500 SF może być montowana na gotowej nawierzchni i nie wymaga wykonywania robót ziemnych.

Zapory drogowe Hörmann

Szlabany parkingowe

Szlabany parkingowe zabezpieczają kontrolowane wjazdy i wyjazdy o szerokości do 10 metrów. Nadają się do często użytkowanych przejazdów i spełniają wysokie wymogi w zakresie bezpieczeństwa.

 

 

Szlabany Hörmann

Kolczatki drogowe

Kolczatki drogowe umożliwiają kontrolowany przejazd pojazdów w jednym kierunku i jednocześnie blokują ruch w kierunku przeciwnym. Wariant Tyre Killer M przeznaczony jest do przejazdów o średnim nasileniu ruchu, natomiast Tyre Killer H jest idealnym rozwiązaniem do często użytkowanych przejazdów.

 

 

Kolczatki drogowe Hörmann

Powody, dla których warto wybrać systemy kontroli wjazdu Hörmann

Kompaktowy i elastyczny montaż

Kompaktowy i elastyczny montaż

W przypadku słupków ze zintegrowanym napędem hydraulicznym wszystkie komponenty funkcyjne są wbudowane kompaktowo w słupek. Zintegrowany system hydrauliczny wymaga jedynie niewielkiej ilości oleju, co znacząco zmniejsza zagrożenie dla środowiska. Opcjonalnie dostępne są także oleje biodegradowalne, co pozwala na 100 % uniknięcie zagrożenia dla środowiska.

Inną zaletą jest możliwość montażu za pomocą przewodu sterowania/kabla w odległości nawet 80 metrów od słupka.

Wersje słupków dopasowane wyglądem

Wersje słupków dopasowane wyglądem

Aby umożliwić indywidualne zestawianie ze sobą słupków linii Security oraz High Security cylindry wszystkich modeli wyglądają identycznie. Poza tym płyta podłogowa dopasowana wyglądem pozwala na perfekcyjne łączenie ze sobą słupków stałych, półautomatycznych oraz automatycznych. W ten sposób uzyskuje się całkowicie harmonijny wygląd.

Szybkie zabezpieczenie miejsca w sytuacji awaryjnej

Szybkie zabezpieczenie miejsca w sytuacji awaryjnej

Otwarty wjazd nie musi stanowić ryzyka dla bezpieczeństwa. Dzięki funkcji awaryjnej EFO (Emergency Fast Operation) opuszczone słupki, blokady przejazdu, szlabany oraz kolczatki drogowe można bardzo szybko, bo tylko w ciągu ok. 1,5 sekundy, wysunąć, co pozwala na szybkie zabezpieczenie terenu w sytuacjach awaryjnych.

Indywidualne rozwiązania w zakresie sterowania

Indywidualne rozwiązania w zakresie sterowania

Sterowanie umożliwia stworzenie kompletnych rozwiązań w zakresie sterowania, obejmujących np. kilka słupków. W obrębie danego rozwiązania można skonfigurować pomiędzy słupkami połączenia typu master i slave. Połączenie sterowania jest realizowane za pomocą zacisków szybkozłącznych przyjaznych w obsłudze. Ułatwiają one montaż i późniejszą konserwację. Poza tym można rozbudować sterowanie o różne elementy obsługi (jak np. przyciski kodowane) i / lub inne zespoły przyłączeniowe, np. pętle indukcyjne.

System sterowania radiowego BiSecur

System sterowania radiowego BiSecur

Systemy kontroli wjazdu można także obsługiwać w komfortowy sposób za pomocą systemu sterowania radiowego BiSecur. Stworzony przez Hörmann, wyjątkowo bezpieczny system kodowania gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby.

Prospekty