Bramy RollMatic Hörmann

Bramy RollMatic

Kompletny system razem z napędem

Bramy rolowane RollMatic otwierają się pionowo, dzięki czemu niemal w ogóle nie zajmują miejsca w garażu. Takie rozwiązanie konstrukcyjne zapewnia maksymalną ilość miejsca na parkowanie zarówno w samym garażu, jaki i przed nim.

Konstrukcję bramy rolowanej RollMatic cechuje szereg innowacyjnych rozwiązań, których celem jest zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Co ważne, ta koncepcja konstrukcyjna obejmuje wszystkie aspekty produktu. Standardowy napęd jest umieszczony poza obudową wału nawijającego, co ułatwia jego konserwację. Zintegrowana funkcja łagodnego rozruchu i łagodnego zatrzymania zapewnia spokojną i oszczędną pracę bramy. Niezawodny automatyczny mechanizm rozłączający oraz wyrównanie sprężynowe pozwalają zrezygnować z zastosowania zabezpieczenia krawędzi zamykającej.

Brama podsufitowa RollMatic OD zajmuje niewiele miejsca, przez co idealnie nadaje się do modernizowanych garaży. Dzięki wąskiej konstrukcji można ją montować nawet w bardzo ciasnych garażach. Wymagana wysokość nadproża dla tego kompaktowego rozwiązania wynosi jedynie 60 mm. 

Bramy RollMatic firmy Hörmann

Powody, dla których warto wybrać bramy garażowe RollMatic firmy Hörmann

Niezawodne zrównoważenie ciężaru

Niezawodne zrównoważenie ciężaru

System zrównoważenia ciężaru wbudowany w prowadnicach wspomaga napęd podczas otwierania i zamykania bramy i chroni mechanizm samego napędu. Pakiety wielu sprężyn i podwójne stalowe liny zabezpieczają płaszcz bramy przed opadnięciem w każdym położeniu. Bramę można łatwo otworzyć ręcznie na wypadek awarii. Brama rolowana nie wymaga do tego celu korby ręcznej.

Komfortowy odczyt położenia bramy

Komfortowy odczyt położenia bramy

Już nigdy więcej nie będziecie Państwo musieli sprawdzać położenia bramy.

Wystarczy naciśnięcie przycisku, by po kolorze diody LED na nadajniku HS 5 BS rozpoznać jej położenie. Ponowne naciśnięcie przycisku umożliwia jej zamknięcie*. Nie można bardziej wygodnie i bezpiecznie sterować bramą.

*Jeżeli brama znajduje się poza zasięgiem wzroku, do jej obsługi wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki.

Kompaktowa brama rolowana

Kompaktowa brama rolowana

Bramy rolowane RollMatic są najlepszym wyborem, gdy garaż jest zbyt mały na montaż bramy podsufitowej lub bramy segmentowej lub gdy z innych powodów miejsce pod sufitem w garażu musi zostać puste. Płaszcz otwartej bramy rolowanej tworzy kompaktowy zwój w nadprożu otworu garażowego, a obszar pod sufitem można wykorzystać na zamontowanie oświetlenia lub jako dodatkowe miejsce do przechowywania.

W takich sytuacjach montażowych, jak garaże z niewielką ilością miejsca po bokach, oferujemy bramę RollMatic w wersji rolowanej na zewnątrz do montażu przed otworem garażu.
Inteligentna obsługa przez aplikację

Inteligentna obsługa przez aplikację

Smartfon może pełnić rolę nadajnika — nowa aplikacja Hörmann BlueSecur umożliwia wygodną obsługę bramy garażowej lub drzwi zewnętrznych przy pomocy technologii Bluetooth*. Dostępna jest też możliwość stałego lub tymczasowego przenoszenia dodatkowych uprawnień użytkowników** na smartfony innych członków rodziny, tak aby każdy z nich mógł zawsze korzystać z tego rozwiązania.

* W połączeniu z wewnętrznym / zewnętrznym odbiornikiem Bluetooth firmy Hörmann ** Wymagane ewentualne dokonanie zakupów w aplikacji AppStore lub Google Play.
System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

System sterowania radiowego BiSecur – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

Dwukierunkowy system sterowania radiowego BiSecur wykorzystuje nowatorską technologię do komfortowej i bezpiecznej obsługi napędów do bram garażowych i wjazdowych, napędów drzwiowych, oświetlenia i wielu innych produktów.

Opracowany przez firmę Hörmann i wyjątkowo bezpieczny system szyfrowania BiSecur charakteryzuje się stabilnym zasięgiem odpornym na zakłócenia i gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum i niezależne instytuty badawcze.
Mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy)

Mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy)

Bramy RollMatic standardowo wyposażone są w napęd z funkcją łagodnego startu i zatrzymania, dzięki czemu mechanizm bramy jest dodatkowo chroniony, a jej eksploatacja jest wyjątkowo cicha. System zrównoważenia ciężaru i niezawodny mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy) natychmiast zatrzymuje bramę w przypadku natrafienia na przeszkodę. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zalecamy instalację bezdotykowej fotokomórki.

Perfekcyjnie dopasowany

Perfekcyjnie dopasowany

Wszystkie napędy, odbiorniki i elementy obsługi BiSecur są w 100 % kompatybilne. Jednym przyciskiem na nadajniku lub za pomocą sterownika radiowego można wygodnie otwierać bramę garażową i wjazdową, zamki w drzwiach zewnętrznych, napędy drzwiowe lub inne urządzenia z odbiornikami BiSecur. Standardowe gniazdo HCP w każdym napędzie firmy Hörmann zapewnia jeszcze więcej możliwości. Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie napędy Hörmann do bram garażowych i wjazdowych można łatwo połączyć z zewnętrznymi systemami Smart Home.

Brama podsufitowa do niskich garaży

Brama podsufitowa do niskich garaży

Bramy podsufitowe RollMatic OD szczególnie nadają się do garaży z bardzo niskim nadprożem. Płaszcz bramy jest prowadzony  w wąskich prowadnicach pod sufitem. Napęd montowany z boku zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu brama RollMatic OD wymaga nadproża o wysokości jedynie 60 mm.

Prospekty
Filmy
Hörmann Funksystem BiSecur

Bezpieczny, komfortowy, wyjątkowy: system sterowania radiowego Hörmann BiSecur

Montaż bramy garażowej RollMatic OD

Montaż garażowej bramy rolowanej RollMatic

Doradztwo

Doradytwo dla architektów Hörmann

Jesteś architektem i masz pytania dotyczące naszych produktów, pracujesz nad projektem i potrzebujesz porady dotyczącej wariantów wykonania, możliwości łączenia produktów i indywidualnego wzornictwa? A może projekt znajduje się już w fazie realizacji i potrzebna jest pomoc techniczna oraz szczegóły dotyczące planowanych robót branżowych? Wykorzystaj nasze know-how i wieloletnie doświadczenie – nasi doradcy służą pomocą i poradami.

Doradztwo