Strona startowaPrasa > Prasa fachowa

Prasa fachowa

<< Powrót do listy


Nowe produkty w ofercie firmy Hörmann. Niezwykle wytrzymałe bramy dla przemysłu wydobywczego

Niedawne nabycie przez grupę Hörmann firmy TNR Doors - największego na świecie producenta wysokowytrzymałych bram - otwiera nowe możliwości. To szansa na dalszy rozwój produktów, pojawienie się na nowych rynkach zbytu i podwojenie sprzedaży tego typu bram do 2020 roku.

Systemy kontroli dostępu. Hörmann poszerza ofertę produktów

Firma Hörmann poszerzyła paletę swoich produktów. Teraz oferuje także słupki parkingowe, zapory, szlabany i kolczatki drogowe. Pod koniec 2016 roku Hörmann nabył większościowy pakiet udziałów włoskiej spółki Pilomat. To jeden z największych światowych producentów tych produktów stosowanych do kontroli dostępu w obiektach prywatnych, przemysłowych i użyteczności publicznej.

Z napędem i uruchamiana ręcznie. Brama rolowana SB

Bramy rolowane SB firmy Hörmann to dobra alternatywa dla najczęściej montowanych bram segmentowych. Dzięki innowacyjnemu systemowi sprężyn naciągowych mogą one być stosowane zarówno z napędem elektrycznym, jak i z obsługą ręczną. Najtrwalsza, najcieplejsza i najatrakcyjniejsza wizualnie brama rolowana Decotherm SB nagrodzona została Złotym Medalem targów BUDMA 2018.

Aż cztery produkty marki Hörmann nagrodzone zostały Złotymi Medalami MTP targów Budma 2018. Tej rekordowej liczbie medali odpowiadała wielkość stoiska – w tym roku firma prezentowała się na powierzchni aż 500 m².

Złotymi Medalami MTP uhonorowano bramy rolowane Decotherm SB oraz systemy kontroli dostępu, a także drewniane drzwi wewnętrzne z serii ConceptLine oraz grube i ciepłe bramy LPU 67 Thermo.

Hörmann na targach BUDMA 2018, 30 stycznia - 2 lutego, Poznań, MTP pawilon 5, stoisko 20

Aż cztery nagrody zdobyła firma Hörmann w konkursie o Złoty Medal MTP w ramach targów BUDMA 2018. Złote Medale wręczone zostaną podczas ceremonii otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury, które potrwają w Poznaniu od 30 stycznia do 2 lutego.

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Hörmann Polska uruchamia całodobową infolinię serwisową

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku - działa uruchomiona właśnie infolinia serwisowa firmy Hörmann. Dzięki temu jej klienci mogą mieć pewność, że w różnych awaryjnych sytuacjach w każdej chwili liczyć mogą na fachową konsultację i natychmiastową pomoc.

Poza architekturą nie ma życia. Jubileusz 25-lecia firmy Hörmann Polska

Poza architekturą nie ma życia – tymi słowami znanego polskiego architekta można by podsumować jubileusz 25-lecia firmy Hörmann Polska. W uroczystej jubileuszowej gali, która odbyła się w październiku w Warszawie, wzięli udział architekci, przedstawiciele firm budowlanych i partnerzy tego producenta. Gościem honorowym był właściciel przedsiębiorstwa Christoph Hörmann.

PrzejęcieTNR Industrial Doors. Hörmann ponownie inwestuje na rynku amerykańskim

O bramy z pełnej gumy uzupełnia Hörmann swoją ofertę bram przemysłowych. Firma przejmuje kanadyjską spółkę TNR Industrial Doors Inc. specjalizującą się w produkcji takich bram, stosowanych przede wszystkim w przemyśle wydobywczym.

Bramy i kraty rolowane TGT firmy Hörmann. Idealne rozwiązanie do garaży zbiorczych i parkingów podziemnych

Wszędzie tam, gdzie mieszkamy, pracujemy i robimy zakupy – potrzebne są miejsca parkingowe. W miastach jednak brakuje powierzchni na parkingi. Dlatego większość projektów budynków mieszkalnych, biurowych i użytkowych zakłada budowę garaży podziemnych. Bramy zamykające te garaże muszą spełniać szczególne wymagania. Firma Hörmann oferuje specjalnie zaprojektowaną do takich zastosowań bramę TGT.

Hörmann na targach BAU 2017

Nowe urządzenia techniki przeładunku, udoskonalone technicznie i wizualnie bramy przemysłowe, a także nowe napędy i wiele innych zmodernizowanych rozwiązań dla przemysłu i logistyki – zaprezentowała firma Hörmann na targach BAU 2017, które w styczniu odbyły się w Monachium. Na stoisku o powierzchni ponad 1400 m² pokazano też przeciwpożarowe bramy i drzwi.

Produkcja na zamówienie wchodzi do gry. Nowe centrum logistyczne w Lubece

W rekordowym tempie powstało nowe ogromne centrum logistyczne w Lubece należące do grupy Gauselmann. Bramy, drzwi, urządzenia techniki przeładunku oraz część wyposażenia specjalnego dostarczyła tu firma Hörmann.

Drzwi drewniane firmy Schörghuber w Muzeum Historii Żydów Polskich

Warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich to miejsce wystaw stałych i czasowych, a także pokazów, spotkań i prezentacji. Różnorodne inicjatywy wymagają specjalnych warunków – drewniane drzwi firmy Schörghuber, w które wyposażone jest Muzeum, zapewniają niezakłóconą akustykę oraz bezpieczeństwo, przy jednoczesnym estetycznym dopasowaniu do wnętrza. Firma Schörghuber należy do grupy firm Hörmann, a w Polsce reprezentowana jest przez firmę Hörmann Polska.

Hörmann na targach BUDMA 2016

Nagrodzoną Złotym Medalem MTP przeciwpożarową bramę przesuwną oraz segmentowe, rolowane i szybkobieżne bramy przemysłowe firmy Hörmann obejrzeć można było na targach BUDMA 2016, które odbyły się w Poznaniu. Niemiecki producent pokazał tu też nową generację wielofunkcyjnych drzwi D65 OD.

Ochrona przeciwpożarowa w budownictwie przemysłowym. Przeciwpożarowa brama przesuwna FST firmy Hörmann

Budowle przemysłowe muszą spełniać określone normami bardzo restrykcyjne wymagania dotyczące ochrony przeciwpożarowej. Istotnymi elementami systemów tej ochrony są drzwi i bramy z odpornością ogniową. Ponieważ oddzielają one lub zamykają poszczególne części budynku, bezwzględnie powinny spełniać wymagania stawiane rozwiązaniom chroniącym przed ogniem i dymem. Takim rozwiązaniem jest nagrodzona Złotym Medalem na targach BUDMA 2016 przeciwpożarowa brama przesuwna FST firmy Hörmann.

Hörmann na targach BUDMA 2016, 2-5 lutego, Poznań, MTP pawilon 5, stoisko 30

Dwa Złote Medale MTP otrzyma firma Hörmann na tegorocznych targach BUDMA, które odbędą się w dniach 2 - 5 lutego w Poznaniu.

Drzwi wielofunkcyjne OD firmy Hörmann. Funkcjonalne, trwałe i eleganckie.

Stalowe drzwi wielofunkcyjne firmy Hörmann spełniają różnorodne wymagania w zakresie funkcji specjalnych, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokich standardów estetycznych. Udoskonalając wciąż konstrukcję swoich drzwi, niemiecki producent poszerza wachlarz ich możliwości technicznych. To pozwala spełnić wymagania każdego inwestora. Przykładem jest nowa generacja drzwi stalowych D65 OD.

Czasem decydują minuty. Drzwi przeciwpożarowe firmy Hörmann

Producenci drzwi ognioodpornych muszą dostosować się do zmienionych wymagań określonych w nowej normie wyrobu EN 16034. W przyszłości wprowadzone przepisy ułatwią projektantom i wykonawcom porównywanie dostępnych na rynku drzwi. Firma Hörmann jest dobrze przygotowana na tę nową europejską normę. Seria drzwi OD spełnia jej wszystkie wymogi.

Nowe centrum szkoleniowo-wystawiennicze firmy Hörmann. Największa ekspozycja produktów producenta

Po niemal dwóch latach budowy otwarto nowe centrum szkoleniowo- wystawiennicze firmy Hörmann. Położone w Steinhagen, w miejscu głównej siedziby przedsiębiorstwa, zajmuje ponad 6 000 m² powierzchni i stanowi największą ekspozycję produktów tego niemieckiego producenta. Dysponuje też miejscem do prowadzenia szkoleń i seminariów dla partnerów handlowych i pracowników.

Przejęcie Northwest Door Inc. Hörmann rozszerza działalność w Ameryce

Firma Hörmann przejmuje amerykańską firmę Northwest Door Inc. Tym samym dotychczasowa działalność tego niemieckiego producenta bram garażowych i drzwi, która dotąd koncentrowała się głównie na wschodzie kraju rozszerzona zostanie teraz także na północno-zachodni region Stanów Zjednoczonych.

Efektywna technologia dla skutecznej logistyki. Szybkobieżne i rolowane bramy przemysłowe firmy Hörmann

Szereg nowości z zakresu systemów bram przemysłowych oferuje w tym roku projektantom, architektom i swoim partnerom firma Hörmann. Nowe rozwiązania odznaczają się efektywnością energetyczną, trwałością i nowoczesnym wzornictwem. Zapewniają jednocześnie płynny przebieg wszystkich procesów logistycznych.

Hörmann na targach BAU 2015. Nowe modele bram segmentowych i drzwi wejściowych

Nowe wzory bram segmentowych i drzwi zewnętrznych zaprezentowała firma Hörmann na Światowych Targach Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU 2015, które odbyły się w styczniu w Monachium. Na stoisku o powierzchni ponad 1400 m² ten renomowany niemiecki producent pokazał także m.in. zamki i napędy do drzwi i bram oraz bogatą ofertę nowości dla przemysłu i logistyki. Uwagę zwracały bardzo ciepłe eleganckie aluminiowe bramy segmentowe z dużą płaszczyzną przeszklenia, a także przeciwpożarowe i dymoszczelne bramy przesuwne.

Nie zajmuje miejsca, nie wymaga konserwacji. Brama do garaży zbiorczych ET 500 firmy Hörmann

Powierzchnia parkingowa w centrach miast jest dzisiaj na wagę złota. Racjonalnym rozwiązaniem problemu parkowania aut są parkingi podziemne, ale i tu powierzchnia się kurczy. Miejsca parkingowe stają się towarem deficytowym. Dlatego bramom w takich garażach stawiane są coraz wyższe wymagania. Spełnia je nowa brama do garaży zbiorczych ET 500 firmy Hörmann, nagrodzona Złotym Medalem MTP na targach Budma 2014.

Hörmann na targach BAU 2015

O blisko 100 metrów kwadratowych większe od tego w minionych latach będzie w tym roku stoisko firmy Hörmann na targach BAU w Monachium. Na ponad 1400 metrach kwadratowych powierzchni ten znany niemiecki producent zaprezentuje całą swoją bogatą ofertę bram i drzwi oraz najnowocześniejszych urządzeń do ich obsługi. Jak zwykle nie zabraknie nowości i ciekawych technologicznie rozwiązań, a znane już wcześniej produkty ujrzymy w ich zmodernizowanych wariantach.

Rozwiązania dopasowane na miarę. Hörmann - specjalista od bram przemysłowych i techniki przeładunku

Wzrost wymagań dotyczących bilansu energetycznego, bezpieczeństwa i trwałości wiąże się w branży logistycznej z koniecznością planowania indywidualnych rozwiązań. Dlatego firma Hörmann oferuje nie tylko bogaty wybór bram przemysłowych, drzwi przeciwpożarowych i wielofunkcyjnych, ale dostarcza też kompleksowe rozwiązania z zakresu techniki przeładunku. Dopełnieniem są usługi kompetentnego doradztwa oraz szybkiego serwisu.

Bramy i drzwi. Ochrona przeciwpożarowa w budownictwie przemysłowym

Budowle przemysłowe muszą spełniać określone normami restrykcyjne wymagania dotyczące ochrony przeciwpożarowej. Do elementów tej ochrony należą też drzwi i bramy. Oddzielając poszczególne części budynku lub stanowiąc jego zamknięcia, muszą one spełniać wymagania stawiane drzwiom przeciwpożarowym oraz bramom przesuwnym chroniącym przed ogniem i dymem. Warunkom tym dobrze odpowiadają przeciwpożarowe i dymoszczelne produkty firmy Hörmann.

Inteligentna rampa przeładunkowa. Technologia RFID w systemach przeładunkowych firmy Hörmann

Czas to pieniądz – również w logistyce. Tutaj wszystko zależy od dobrego planowania i sprawnego przebiegu procesów związanych z transportem. Firma Hörmann, znany producent bram przemysłowych i urządzeń techniki przeładunku, ma teraz w swojej ofercie rampy przeładunkowe ze zintegrowaną technologią RFID, które gwarantują bardziej niezawodny i szybszy przebieg za- i rozładunku.

Inteligentna rampa przeładunkowa. Technologia RFID w systemach przeładunkowych firmy Hörmann

O znaczeniu technologii RFID i jej zastosowania w systemach techniki przeładunku firmy Hörmann. Rozmowa z Rüdigerem Bierhenke, dyrektorem ds. sprzedaży produktów przemysłowych w firmie Hörmann.

Dwa w jednym. Przeładunek samochodów ciężarowych i dostawczych w jednej stacji. Parcel Walk – uniwersalna brama do obsługi spedycji paczek

Usługi przesyłania paczek wymagają zastosowania specjalnych bram w stacjach przeładunkowych. W tego typu centrach odbywa się bowiem za- i rozładunek zarówno samochodów ciężarowych, jak i dostawczych. Sprawny i komfortowy przeładunek zapewnia w obu przypadkach specjalna konstrukcja firmy Hörmann - dzielona brama przemysłowa Parcel Walk. To jedyne na rynku rozwiązanie umożliwiające jednoczesny przeładunek samochodów ciężarowych i dostawczych w jednej stacji przeładunkowej.

Rosnący popyt wymaga decyzji biznesowych. Nowy zakład produkcyjny firmy Hörmann w Stanach Zjednoczonych

Półtora roku od wbicia pierwszej łopaty, w kwietniu 2014 roku, w Starpointe Business Park, w amerykańskim miasteczku Burgettstown koło Pittsburga uruchomiono nowy zakład produkcyjny firmy Hörmann Flexon LLC. To umożliwia bardziej efektywną i szybszą realizację procesów logistycznych, a w perspektywie zapewnia możliwość rozbudowy obiektu.

Inteligentne. Zintegrowane. Efektywne. Rozwiązania dla branży logistycznej. Hörmann na targach CEMAT 2014

Wymagania dotyczące rozwiązań stosowanych w halach produkcyjnych, logistycznych i magazynowych są coraz bardziej zróżnicowane. Obok sprawnego załadunku i rozładunku towarów oraz niezawodnych rozwiązań w zakresie ochrony przeciwpożarowej niezwykle istotne jest obecnie efektywne wykorzystanie energii. W maju na targach CEMAT w Hanowerze firma Hörmann – znany producent bram przemysłowych i urządzeń techniki przeładunku – zaprezentowała inteligentne kompleksowe rozwiązania dla branży logistycznej.

Nowe bramy przemysłowe firmy Hörmann. Obiekty przemysłowe bez strat energii

W czasach, kiedy kurczące się zasoby naturalne powodują stały wzrost cen energii, wymagania użytkowników hal produkcyjnych ciągle rosną. Także w stosunku do instalowanych w nich zamknięć, takich jak bramy segmentowe. Dlatego firma Hörmann – niemiecki producent bram i drzwi – oferuje bramy przemysłowe o coraz lepszych właściwościach termoizolacyjnych. Nowością są bramy z płytą o grubości 67 mm i z przegrodą termiczną. Znajdują one zastosowanie zarówno w logistyce świeżych produktów, jak i w innych typach hal magazynowych, gdzie ważne jest efektywne wykorzystanie energii.

Wiosna w budownictwie. Hörmann na targach Budma 2014

Wielu ekspertów twierdzi, że rok 2014 będzie początkiem dobrej koniunktury. Taką zapowiedź można też było usłyszeć na targach BUDMA w Poznaniu. O tym, że w budownictwie nadchodzi wiosna dobitnie przekonywało stoisko firmy Hörmann. Ten niemiecki producent bram i drzwi prezentował tam między innymi nagrodzone Złotymi Medalami MTP drzwi do domów pasywnych ThermoCarbom oraz bramę do garaży zbiorczych ET 500.

Brama rolowana SB uruchamiana ręcznie. Do rzadziej użytkowanych zamknięć

Firma Hörmann poszerzyła swoją ofertę bram rolowanych o bramę przeznaczoną do rzadziej wykorzystywanych zamknięć. To ekonomiczne rozwiązanie z innowacyjnym mechanizmem sprężyn naciągowych, który pozwala na ręczną obsługę bramy. W razie potrzeby bramę rolowaną SB można bez problemu wyposażyć w napęd WA 300 R S4.

Oszczędność czasu i energii. Sprawny przeładunek. Inteligentne rozwiązania w systemach logistycznych firmy Hörmann

Stacja przeładunkowa to pięta achillesowa przedsiębiorstw logistycznych. Tu dochodzi do największych strat ciepła, rozmaitych kolizji i uszkodzenia towarów. Dlatego tak ważny jest ich sprawny załadunek i rozładunek. Umożliwiają go liczne innowacyjne rozwiązania w systemach logistycznych firmy Hörmann, przeznaczone zarówno do stosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz hal.

ALR Vitraplan – elegancka brama do reprezentacyjnych budynków

Współczesne hale przemysłowe wyróżniają się nowoczesną architekturą i stanowią ważny element wizerunku firmy. Dlatego nowe przemysłowe bramy segmentowe Hörmann spełniają nie tylko surowe kryteria dotyczące codziennej eksploatacji, ale także wysokie wymagania estetyczne i architektoniczne. Do hal o nieprzeciętnej architekturze oraz reprezentacyjnych, nowoczesnych budynków ten niemiecki producent proponuje ekskluzywną bramę segmentową ALR Vitraplan.